newsletter
Pl
De 
Nagrodę im. Eriki Pitzer przyznawana przez Fundację Willy Robert Pitzer Stiftung, w 2016 roku otrzymał MDSM Krzyżowa
There are no translations available.14 lipca 2016 roku w Bad Nauheim koło Frankfutu nad Menem odbyła się uroczystość wręczenia nagrody im. Eriki Pitzer przyznawanej przez Fundację Willy Robert Pitzer/ Willy Robert Pitzer Stiftung. Tegorocznym laureatem nagrody została wybrana Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego.Fundacja „Krzyżowa” została wyróżniona za zaangażowanie w obszarze działalności na rzecz budowania porozumienia między Europą Wschodnią i Zachodnią. Na szczególne wyróżnienie zasługuje praca z młodzieżą, prowadzona przez Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży (MDSM), który jest jednym z działów polskiej Fundacji „Krzyżowa”. Praca ta ma ogromny wpływ na budowanie nie tylko porozumienia europejskiego w wymiarze kulturowym między młodym pokoleniem, ale również buduje mosty pomiędzy przeszłością a teraźniejszością.

Read more...

news

Call for Applications for students from Poland: New approaches to teach history (04.-10.12.2016 in Krzyżowa)

The Polish-German relations in present and past are in the focus of this six-day project for students from Germany and Poland. The second main topic is the use of new media in exhibitions, museums and in (international) youth work on the example of the Krzyżowa-based exhibition "Courage and Reconciliation" (http://odwagaipojednanie.pl).The participants will work on content for an interactive visitor's guide for the exhibition.

We are looking forward to your application until October 28th, 2016. The project language will be English.


Project coordination:

Merle Schmidt
merle@krzyzowa.org.pl
Read more...
 
Wymiana szkolna Ropczyce - Neuhaus am Rennweg oczami naszych gości z Niemiec
There are no translations available.

Za nami tydzień pełen wrażeń, który przyczynił się do rozwoju szeregu kompetencji u uczniów, a nauczycielom/opiekunom dostarczył nowych informacji i metod przydatnich w codziennej pracy.

Program był różnorodny:

Pierwszego dnia uczniowie mieli możliwość się poznać. Ale także dla nauczycieli było to pierwsze spotkanie face-to-face. Co prawda kontakty w celach organizacyjnych miały już miejsce od długiego czasu poprzez maile, Whatsapp czy telefon, jednak to dopiero rzeczywiste spotkanie daje lepszą możliwość wzajemnego poznania się.

Read more...
 
Odrobinę Krzyżowej do wzięcia, proszę!
There are no translations available.

Przyjazd w środę wieczorem i odjazd w czwartek popołudniu. Czasu w Krzyżowej było mało. Tylko jeden dzień spędzili uczniowie z Psar i Merseburga w MDSM Fundacji „Krzyżowa”. Dzień ten był jednak pełen wrażeń, gier i rozmaitych aktywności, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci uczestników. Kilka „energizerów” oraz zabaw językowych z rana szybko sprawiły, że zniknęły niewyspanie i niepewność co do imion kolegów i koleżanek z grupy.

Read more...

gallery
krzyżowa foundation for
mutual understanding in europe

krzyżowa 7, 58-112 grodziszcze
tel: 74 85 00 300
fax: 74 85 00 305