newsletter
Pl
De 
Europejskie Dni Dziedzictwa (EDD) 2017
There are no translations available.news

||MEDIA|| Polecamy artykuł dr. Tomasza Skoniecznego i dr. Roberta Żurka "Odwaga i odpowiedzialność" w najnowszym wydaniu magazynu polsko-niemieckiego "Dialog"
There are no translations available.

W najnowszym wydaniu magazynu polsko-niemieckiego "Dialog" ukazał się artykuł autorstwa dr. Tomasza Skoniecznego i dr. Roberta Żurka pt. "Odwaga i odpowiedzialność".

Read more...
 
Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego o apelu biskupów z Zespołu ds. Kontaktów z Konferencją Episkopatu Niemiec
There are no translations available.

Biskupi Kościoła rzymsko-katolickiego w Polsce, z Zespołu ds. Kontaktów z Konferencją Episkopatu Niemiec, abp Henryk Muszyński, bp Jan Kopiec, abp Wiktor Skworc, kard. Kazimierz Nycz i bp Tadeusz Lityński, podpisali się pod apelem, w którym padły m.in. słowa:

„Pojednanie to słowo, które od ponad ćwierćwiecza określa relacje polsko-niemieckie. To wielka wartość, którą udało się osiągnąć i którą podtrzymujemy dzięki wysiłkowi nie tylko polityków, ale licznych ludzi dobrej woli po obu stronach granicy. Mamy jednak świadomość, że łatwo można ją utracić przez nieprzemyślane decyzje, a nawet przez zbyt pochopnie wypowiadane słowa”.

Read more...
 
Fundacja „Krzyżowa” w odpowiedzi na tezy dr. Ryszarda Żółtanieckiego dot. Krzyżowej, Kręgu z Krzyżowej i symboli polsko-niemieckiego pojednania, wypowiedziane w wywiadzie dla PAP z dnia 6.09.2017 r.
There are no translations available.

6 sierpnia br., m.in. na portalu dzieje.pl, ukazał się wywiad z dr. Ryszardem Żółtanieckim przeprowadzony przez dziennikarza Polskiej Agencji Prasowej. W rozmowie tej, zatytułowanej „Dr R. Żółtaniecki: reparacje to nie tylko pieniądze, to przyszłość relacji z Niemcami”, pojawiły się odwołania do procesu pojednania polsko-niemieckiego i do Krzyżowej, jako miejsca, w którym proces ten miał swój symboliczny akcent. Ponieważ uważamy, że kwestie te zostały zaprezentowane w sposób, który odbiega od faktów, chcielibyśmy przypomnieć zarówno same wydarzenia, o których mówi dr. Żółtaniecki, jak i ich genezę.

Read more...

gallery