newsletter
Pl
De 
Weź udział w warsztatach o ks. Bolesławie Kałuży!
There are no translations available.

Interesujesz się historią współczesną? Wiesz co zdarzyło się 12.11.1989 r. w Krzyżowej? Słyszałeś/aś już o ks. Bolesławie Kałuży i Fundacji "Krzyżowa"?

Zapraszamy w dniach 18-23.07.2016 na warsztaty o ks. Bolesławie Kałuży, który był jednym z gospodarzy Mszy Pojednania.

Podczas warsztatów będziecie mieli możliowść pracować metodą oral history i być twórcami materiałów, które pomogą w stworzeniu komiksu o życiu ks. Kałauży.


Następnie w tygodniu od 25.07 zapraszamy uczestników warsztatów na spotkanie z przedstawicielami wrocławskiego oddziału Klubu Inteligencji Katolickiej.

Read more...

news

Aktywne i intensywne dni spotkań w Krzyżowej
There are no translations available.

Od 6 do 11 czerwca 2016 w Krzyżowej spotkały się, jak prawie co roku, dwie szkoły z Kłodawy i Laatzen. Grupa składała się z 79 uczestników.

W poniedziałek uczniowie przybyli do Krzyżowej. Po kolacji zaczął się program. Odbyło się wprowadzenie do programu (reguły, plan ośrodka, oczekiwania uczestników). Następnie za pomocą metody „drzewko oczekiwań” dowiedzieliśmy się jakie obawy i oczekiwania mają uczestnicy. Po tej części uczniowie mieli możliwość lepiej poznać się wzajemnie. Pomoc w tym zadaniu miała metoda „prawidłowy porządek” czyli ustawienie się według imienia, rozmiaru buta lub liczby posiadanego rodzeństwa.

Read more...
 
New knowledge through communication

From 23th to 27th of May one more Polish-German-Ukrainian school exchange took place in Krzyzowa. For the first time the Ukrainian school from Rivne and the Polish School from Zalasewo joined the school from Peine for the meeting in Krzyzowa.

On Monday the participants had an opportunity do have rest after the long road and to take awalk around the territory of the Foundation. After dinner the programme started. There was an introduction to the programme (rules, plan of the teriitory, expectations of the participants).

Read more...
 
KONKURS na ilustracje i dialogi do komiksu o ks. Bolesławie Kałuży!
There are no translations available.


Zapraszamy ilustratorów i studentów kierunków artystycznych do udziału w konkursie na stworzenie ilustracji i dialogów który przedstawi osobę księdza Kałuży jako kapłana, który był gospodarzem Mszy Pojednania w Krzyżowej. Dzięki temu komiksowi chcemy popularyzować wiedzę o księdzu Kałuży, wykorzystując stworzony komiks także jako narzędzie edukacyjne.
Read more...

gallery
krzyżowa foundation for
mutual understanding in europe

krzyżowa 7, 58-112 grodziszcze
tel: 74 85 00 300
fax: 74 85 00 305