newsletter
Pl
De 
„25 lat Traktatu o Dobrym Sąsiedztwie i Przyjaznej Współpracy jako krok milowy w budowaniu nowego ładu europejskiego po 1989 r.
There are no translations available.
Szanowni Państwo, Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego ma zaszczyt zaprezentować publikację powstałą w ramach projektu „25 lat Traktatu o Dobrym Sąsiedztwie i Przyjaznej Współpracy jako krok milowy w budowaniu nowego ładu europejskiego po 1989 r. - przyczynek do ogólnopolskiej debaty publicznej.”, realizowanego w ramach zadania publicznego „Wsparcie wymiaru samorządowego i obywatelskiego polskiej polityki zagranicznej 2016”.

Celem projektu był wzrost świadomości szerokich grup społecznych dzięki prowadzeniu ogólnopolskiej debaty dotyczącej roli Polski jako kraju, który jest jednym z filarów stabilności, bezpieczeństwa i rozwoju Europy, potwierdzonej wartością traktatu i innych działań Polski zmierzających do podnoszenia jakości współpracy sąsiedzkiej i prowadzenia polityki zagranicznej. Ma również za zadanie rozwój refleksji nad aspektami związanymi z rolą Traktatu i prowadzeniem polityki zagranicznej czy wzrost wiedzy wśród młodzieży i studentów na temat roli Traktatu w kształtowaniu stosunków międzynarodowych i drogi do dobrosąsiedzkich stosunków.

Read more...

news

Konferencja programowa kadry pedagogicznej Kreisau-Initiative e.V. oraz Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego – Krzyżowa,16-17 stycznia 2017
There are no translations available.

W najbliższy poniedziałek rozpocznie się dwudniowa konferencja programowa Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego oraz Kreisau-Initiative e.V. – stowarzyszenia, działającego w Berlinie, które wspiera działania statutowe Fundacji. Spotkanie, tradycyjnie już, odbywa się raz do roku.

Celem konferencji jest wymiana doświadczeń obu partnerów, którzy realizują swoje projekty edukacji pozaformalnej w Krzyżowej oraz omówienie planów na kolejny rok. Program uwzględnia części szkoleniowe oraz warsztatowe, które pozwalają kadrze poszerzyć swoje kompetencje.

Read more...
 
Konferencja upowszechniająca projekt Digital Pathways
There are no translations available.

Dziś na terenie Fundacji „Krzyżowa” odbyła się konferencja upowszechniająca międzynarodowy projekt „Digital Skills Pathways for Youth across Europe”.

W konferencji wzięli udział dyrektorzy oraz nauczyciele szkół podstawowych I gimnazjalnych z terenu gminy Świdnica.

Read more...
 
Youth from Germany, Ukraine and Poland take part in the first in this year international school exchange in Krzyzowa

Our first guests in new year came to Krzyzowa on 9th of January. For the third time the Ukrainian school from Melitopol joined the schools from Warsaw and Berlin for the meeting in Krzyzowa.
Read more...

gallery


Ksiądz Bolesław Kałuża:
„Tej mszy nie wolno nam zapomnieć”Summer Projects
KRZYŻOWA


 
International Conference Centrum

 

krzyżowa foundation for
mutual understanding in europe

krzyżowa 7, 58-112 grodziszcze
tel: 74 85 00 300
fax: 74 85 00 305