newsletter
Pl
De2014
July
MoTuWeThFrSaSu
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
 
„Kuźnia Młodych Artystów“
There are no translations available.


Projekt „Kuźnia Młodych Artystów“ zaprasza do poznania otaczającego nas świata za pomocą rozumu, serca i rąk. W ramach tego projektu edukacyjnego powstaje międzydyscyplinarna przestrzeń dla kształcenia i doświadczania, którą cechuje tematyczna i metodologiczna różnorodność. Sztuka i różnorodność stanowią centralne elementy tego projektu.

Tematem tegorocznego projektu „Kuźnia Młodych Artystów” jest zrównoważony rozwój, a w szczególności zagadnienie „mobilność - bez granic?!”. Dzieci i młodzież wspólnie z prowadzącymi warsztaty poszukają odpowiedzi na pytania: Czym jest mobilność i granica? Czy mobilność jest zawsze czymś pozytywnym? Czy możemy wykorzystywać źródła naturalne bez ograniczeń? Jak harmonijnie łączyć mobilność człowieka z naturą? Czy mobilność i granice mają przyszłość?

Czytaj więcej

news

Wywiad z Anną Michalak-Pawłowską - współautorką projektu "Międzynarodowe Lato Artystyczne, Krzyżowa"
There are no translations available.

Od 13 lipca Krzyżowa gościła artystów, uczestniczących w warsztatach, realizowanych w ramach Międzynarodowego Lata Artystycznego. Z tej okazji współautorka projektu, Pani Anna Michalak-Pawłowska opowiedziała kilka słów o nowinkach i wydźwięku Lata w jubileuszowym, niezwykle ważnym dla Fundacji roku.

Read more...
 
Projekt Art Summer for Children "Workspace for Young Artists“ has just begun.

The project „Workspace for Young Artists“ invites the participants to encounter their environment with mind, heart and hands. An interdisciplinary experience and learning space develops in the scope of an educational project that employs a broad variety of methods and themes. As central aspects diversity and art serve as the focus of the workshops.
Read more...
 
Wystawa „Pograniczne z lotu ptaka” udostępniona jest zwiedzającym Krzyżowę do końca miesiąca.
There are no translations available.

Już od kilku dni można w Pałacu w Krzyżowej odwiedzić wystawę „Pograniczne z lotu ptaka”.

Wystawa „Pogranicze z lotu ptaka” powstała w ramach projektu „Razem dla pogranicza Śląsk – Saksonia” i została zrealizowana przez Saksońskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Zdjęcia lotnicze wykorzystane w wystawie pochodzą od polskich i niemieckich fotografów oraz od polskich i niemieckich gmin z terenu pogranicza. Autorem większości zdjęć jest znany fotograf, pan Peter Radke z Hoyerswerdy. Na zdjęciach lotniczych granica nie jest widoczna. Fotografie prezentują zróżnicowany krajobraz z pięknymi miejscowościami po obu stronach granicy. 

Read more...

gallery
 

krzyżowa foundation for
mutual understanding in europe

krzyżowa 7, 58-112 grodziszcze
tel: 74 85 00 300
fax: 74 85 00 305