newsletter
Pl
De 
Spotkanie przygotowawcze projektu ewoca³, 10.06.2017 Bełchatów PDF Drukuj Email

W tym roku Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego po raz trzeci będzie partnerem programu ewoca³. W 2017 roku, 8 uczestników z Polski w ramach europejskiego workcampu wyjedzie do Niemiec, do miejscowości Schwerte. Wraz z młodzieżą z Werkstatt Berufskolleg w Unna w Niemczech i z Risorsa Europa w Latinie we Włoszech wspólnie postarają się zbudować tradycyjny ogród ziołowy.


W sobotę 10 czerwca, Sofie Koscholke – specjalistka ds. projektów edukacyjnych MDSM Krzyżowa wraz z trenerką Agnieszką Zabrzewską udały się do Bełchatowa na spotkanie przygotowawcze projektu. Od wielu lat Krzyżowa współpracuje z instytucją społeczną dla dzieci i młodzieży potrzebującej w Bełchatowie i to właśnie z tamtąd będą pochodzili uczestnicy wyprawy do Schwerte. Celem spotkania było wzajemne poznanie się, przełamanie lodów jak również przekazanie najważniejszych informacji o projekcie i planowanych pracach w związku z założeniem ogrodu oraz o obowiązujących podczas workcampu regułach. W spotkaniu wzięło udział 5 z 8 uczestników, którzy pokazali ogromne zaangażowanie w projekt.

„Z niecierpliwością czekamy na wyjazd do Schwerte w terminie 18-31 lipca, kiedy to wspólnie będziemy mogli odkryć piękno Zagłębia Ruhry” - powiedziała Sofie Koscholke. Obóz jest realizowane przez ewoca³ (IBB Dortmund e.V.) i współfinansowany ze środków Erasmus +.

GALERIA ZDJĘĆ