newsletter
Pl
De 
Krok po kroku – prawie na finiszu! Maj 2012 PDF Drukuj Email

Prace remontowe w Domu Ogrodnika zbliżają się pomału ku końcowi. Widoczne jest to z zewnątrz jak i wewnątrz budynku.


Przechodząc obok powstającego Centrum Edukacji Ekologicznej zauważyć można duże postępy w pracach remontowych. Na dachu Domu Ogrodnika widnieją już kolektory słoneczne, a przy budynku zaobserwować można końcowe prace nad instalacją ogniw słonecznych. Na parterze Centrum Edukacji Ekologicznej zostały wymienione wszystkie okna (mają potrójną szybę i wzmocnienia), w łazience położone zostały kafelki, a wszystkie instalacje, tj. ciepłej wody, centralnego ogrzewania, wentylacji, elektryczne i sieci teletechnicznych są już zamontowane i czekają na podłączenie.
Rozstrzygnięty został również przetarg na pracownię komputerową. Pierwsze nowoczesne sprzęty instalowane będą w pracowni już za kilka tygodni.
Projekt „Modernizacja budynku "Dom Ogrodnika" na potrzeby utworzenia Centrum Edukacji Ekologicznej Fundacji "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego wraz z zakupem wyposażenia” został zrealizowany dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 oraz wsparciu Republiki Federalnej Niemiec, reprezentowanej przez Federalne Ministerstwo ds. Rodziny, Seniorów, Kobiet i Młodzieży (BMFSFJ) RFN na mocy uchwały Niemieckiego Bundestagu.