newsletter
Pl
De 
Konferencja upowszechniająca projekt Digital Pathways PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
czwartek, 12 stycznia 2017 15:40

Dziś na terenie Fundacji „Krzyżowa” odbyła się konferencja upowszechniająca międzynarodowy projekt „Digital Skills Pathways for Youth across Europe”.

W konferencji wzięli udział dyrektorzy oraz nauczyciele szkół podstawowych I gimnazjalnych z terenu gminy Świdnica.

Projekt „Digital Skills Pathways for Youth across Europe” rozpoczął się 2015 roku. Celem projektu było stworzenie możliwości nastolatkom z różnych krajów Europy możliwości zdobycia podstawowych umiejętności w zakresie pracy z mediami cyfrowymi. Utworzenie „wirtualnej przestrzeni”, w której mogliby się komunikować i prezentować swoje prace. Przedstawienie im szerokich możliwości rozwoju kariery zawodowej w tej dziedzinie. Wskazanie ścieżek przyszłej edukacji i zatrudnienia w sektorze mediów cyfrowych.

Młodzież z gimnazjum w Pszennie i Lutomii Dolnej, która wzięła udział w projekcie miała szansę pracować w zespołach i współpracować ze swoimi kolegami z innych krajów. Podczas “sesji próbnych” zapoznali się z różnymi obszarami cyfrowych mediów i poznali ludzi związanych z branżą. W ten sposób połączyli pozaszkolne zainteresowania z realnym rynkiem pracy.

Po zakończeniu “sesji próbnych” uczestnicy pracowali nad projektem, który najbardziej odpowiada ich zainteresowaniom. W efekcie powstały dwa teledyski, dwie gry komputerowe, fotoblog, sonda publiczna i strona internetowa.

Równolegle taki sam projekt, poprowadzili nasi partnerzy projektu w Irlandii (Dublin) i Niemczech (Stuttgart). Na podstawie zebranych w czasie zajęć z młodzieżą doświadczeń, powstanie program zajęć Digital Pathways wraz z materiałami dla edukatorów, w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim. 

Już niedługo na naszej stronie zamieścimy link, gdzie będą Państwo mogli zapoznać się z efektami projekt.

GALERIA ZDJĘĆ


Partnerzy projektu: H2 Learning (Irlandia), The National College of Art and Design (Irlandia), MFG Medien- und Filmgesellschaft Baden-Württemberg (Niemcy),Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego (Polska), The Digital Hub (Irlandia)

Finansowanie: