newsletter
Pl
De 
Polsko- niemiecka wymiana szkolna Rzeszów-Berlin – Krzyżowa, 19-23.04.2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
środa, 19 kwietnia 2017 13:16

19 kwietnia rozpoczyna się w Krzyżowej kolejna polsko-niemiecka wymiana szkolna. Biorą w niej udział uczniowie ze szkół: III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie oraz Canisius Kolleg Berlin.
Młodzież w wieku 15-17 lat podczas zajęć będzie poznawała historię Krzyżowej oraz polsko-niemieckiego pojednania. Uczniowie poznają bliżej historię Kręgu z Krzyżowej, a także postać Alfreda Delpa – jezuity, członka Kręgu z Krzyżowej. Dla niemieckich uczestników będzie to o tyle ważne, że Alfred Delp jest patronem szkoły z Berlina.

Młodzież będzie miała też okazję uczestniczyć w warsztatach w Domu na Wzgórzu, gdzie będą mieli okazję czytać listy, jakie wymieniali między sobą Helmuth James von Moltke i jego żona – Freya von Moltke w czasie działalności Kręgu. Przed nimi również praca warsztatowa z wystawą „Odrzucając kłamstwo”, która jest stałą ekspozycją w Pałacu.


Koordynator projektu: Anna Rzym – specjalistka ds. projektów edukacyjnych MDSM w Krzyżowej, Janosch Hildebrand – wolontariusz MDSM w Krzyżowej.

Organizatorzy:
III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie
Canisius Kolleg Berlin
Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego.

Współfinansownie: Polsko- Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM)