newsletter
Pl
De 
“Pojednanie narodów w Europie na przykładzie Krzyżowej” - wykład dr. Roberta Żurka w Josefstal – 28 kwietnia 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
czwartek, 27 kwietnia 2017 09:15

28 kwietnia w Josefstal dr Robert Żurek, dyrektor Akademii Europejskiej Fundacji “Krzyżowa”, wygłosił wykład “Pojednanie narodów w Europie na przykładzie Krzyżowej”. Prelekcja odbyła się w ramach trwającego 10-dni Europejskiego Ekumenicznego Kursu Studyjnego zorganizowanego przez Ewangelicko-Luterański Kościół w Bawarii oraz Centrum Studyjne dla Młodzieży Ewangelickiej “Josefstal”.

Europejskie Ekumeniczne Kursy Studyjne odbywają się w Josefstal od 50 lat. Była to też 50. rocznica otrzymania przez Centrum w Josefstal Krzyża z Coventry. W kursach biorą udział przedstawiciele kościołów z całej Europy. Tematem przewodnim spotkań jest zawsze pojednanie między narodami, szukanie dróg do porozumienia, przebaczenie.


Tegoroczny pobyt studyjny odbywał się pod hasłem “Pojednanie”, a przyświecał mu cytat “Nie obdarzam Was swoją nienawiścią”. Organizatorzy uznali, że jest to temat szczególnie ważny w obecnej sytuacji w Europie i na świecie.

Wydarzenie trwało od 24 kwietnia do 3 maja 2017 r.