newsletter
Pl
De 
Wymiana szkolna Radawczyk Drugi – Monachium – Krzyżowa, 28.04-04.05.2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
sobota, 06 maja 2017 13:27

Na przełomie kwietnia i maja w wymianie szkolnej, która odbyła się w Krzyżowej brało udział 33 uczniów ze szkół: Gimnazjum im. Wincentego Pola w Radawczyku Drugim oraz JBS am Tower w Monachium.

Było to drugie spotkanie obu grup, pierwsze odbyło się w lutym w Monachium. Podczas pobytu w Krzyżowej młodzież miała okazję poznać historię Freyi i Helmutha von Moltke. Losy małżonków zrobiły na uczniach duże wrażenie.

Wspólny tydzień wypełniony był ciekawym programem, w tym m.in. warsztatami artystycznymi (np. wywoływanie zdjęć z ciemni, zajęcia manualne i granie na bębnach). Każdą wolną chwilę młodzież spędzała w sali sportowej i na siłowni. Odbyły się też dwie wycieczki – do Wrocławia i Świdnicy.

Mimo, że grupa polska kończy w tym roku gimnazjum, to młodzież nadal chce kontynuować wspólne projekty i w przyszłym roku ponownie spotkać się w tym samym gronie. Trzymamy kciuki za wymianę pozaszkolną i zapraszamy do Krzyżowej.


GALERIA ZDJĘĆ


Koordynator projektu: Anna Rzym – specjalistka ds. projektów edukacyjnych MDSM w Krzyżowej, Clara Steinbrenner – woluntariuszka EVS w Krzyżowej

Współfinansowanie: Polsko- Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM)