newsletter
Pl
De 
Projekt „Spotlight on Human Rights" zdobył nagrodę Fundacji „Pamięć, Odpowiedzialność, Przyszłość”, program EUROPEANS FOR PEACE, 2011. PDF Drukuj Email

Międzynarodowy projekt „Spotlight on Human Rights – Młodzi dziennikarze w trasie na Białorusi, w Niemczech i Polsce” otrzymał nagrodę Fundacji „Pamięć, Odpowiedzialność, Przyszłość” program EUROPEANS FOR PEACE 2010/2011. Organizatorem projektu jest Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego wraz ze swoimi partnerami, Stowarzyszeniem Kreisau-Initiative e.V. i Center for International Studies z Mińska na Białorusi.

14 grudnia 2011 w Berlinie w Kalkscheune odbyło się uroczyste rozdanie nagród. Nagrodzone zostały transgraniczne projekty, zajmujące się tematyką praw człowieka w kontekście historycznym i współczesnym. Oprócz projektu Fundacji „Krzyżowa” i jej partnerów laureatami nagrody zostały również projekty: Stowarzyszenia Internationaler Bund e.V. ze Stuttgartu (Niemcy) i Rosyjsko-Niemieckiego Domu z Tomska (Rosja), Szkoły Aloys-Fischer-Schule z Deggendorf (Niemcy), IV Gimnazjum z Zagrzebia (Chorwacja) oraz Stowarzyszenia Conduco e.V. z Drezna (Niemcy) wraz ze swoim partnerem - Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym Nr. 1 w Suwałkach.


Projekt „Spotlight on Human Rights – Młodzi dziennikarze w trasie na Białorusi, w Niemczech i Polsce” to podróż młodych uczestników z trzech państw przez ich kraje, w których pod kątem dziennikarskim zajmują się tematyką praw człowieka. Uczestnicy przeprowadzają wywiady ze swoimi rówieśnikami, a następnie publikują na specjalnie stworzonym przez siebie blogu. W broszurze informacyjnej można znaleźć także reportaże i zdjęcia z podróży. Są one również prezentowane podczas wystawy objazdowej.

Więcej informacji o projekcie:
www.young-journalists.net

Projekt wspierany przez program EUROPEANS FOR PEACE Fundacji „Pamięć, Odpowiedzialność, Przyszłość” (EVZ).


    


 

 

fundacja "krzyżowa"
dla porozumienia europejskiego
krzyżowa 7, 58-112 grodziszcze
tel: 74 85 00 300
fax: 74 85 00 305