newsletter
Pl
De 
Krzyżowa-Music 2017. Muzyka z Krzyżowej. Dla Europy. PDF Drukuj Email

W tym roku, od 15 do 27 sierpnia, już po raz trzeci muzycy z całego świata spotkają się w Krzyżowej, aby wzorem amerykańskiego festiwalu muzyki kameralnej Marlboro-Music, wspólnie tworzyć, przeżywać i dzielić się muzycznymi doświadczeniami.

Krzyżowa-Music to mistrzowskiej klasy warsztaty muzyczne o charakterze festiwalu. W oddalonej od miejskiego zgiełku Krzyżowej muzycy znajdują czas i inspirację, by zmierzyć się z szeroką paletą dzieł muzyki klasycznej – od baroku po współczesność.

14 światowej sławy muzyków – Mistrzów, w tym m.in.: skrzypaczka Midori, klarnecista Charles Neidich oraz członkowie zespołów kameralnych takich, jak Artemis-Quartett, Vermeer-Quartett czy Rosamunde-Quartett, oraz 37 – wybranych w drodze rekrutacji, obiecujących talentów muzyki klasycznej, spotka się na wspólne muzykowanie i międzypokoleniową wymianę doświadczeń. Wszystko to pod kierownictwem artystycznym Viviane Hagner.

Owoce swojej współpracy Mistrzowie i Juniorzy Krzyżowa-Music zaprezentują podczas 9 koncertów na Dolnym Śląsku: w Krzyżowej, we Wrocławiu, w Szczawnie-Zdrój, Świdnicy i na Zamku Książ.

Festiwal, to jednak nie tylko koncerty. W ramach Krzyżowa-Music odbędą się również wystawy i sympozja poświęcone takim tematom, jak “Muzycy na emigracji” oraz “Muzyka a ruch oporu”. Spotkania odbywać się będą w Krzyżowej, historycznym miejscu, będącym symbolem polsko-niemieckiego pojednania oraz oporu wobec nazistowskiego terroru. Wyjątkowym gościem jednego z takich spotkań będzie Andrzej Szpilman, syn prześladowanego przez nazistów kompozytora i pianisty Władysława Szpilmana. Odczyta w obecności swojej matki, Haliny Szpilman, ich poruszającą autobiografię. Ten wieczór będzie moderowany przez Franka Harders-Wuthenowa, który w pałacu w Krzyżowej przedstawi swoją wystawę pt: „Muzyka w okupowanej Polsce 1939-1945”. Oprawą wieczoru będą utwory fortepianowe Chopina i Szpilmana.

Festiwal Krzyżowa-Music odbywa się pod patronatem Ministrów Spraw Zagranicznych Polski i Niemiec, Witolda Waszczykowskiego i Sigmara Gabriela.

Więcej informacji:
www.krzyzowa-music.eu
https://www.facebook.com/krzyzowamusicKrzyżowa-Music. Koncerty letnie 2017

Koncerty w Krzyżowej

17, 24 i 25 sierpnia o godz. 19:30 w Sali Koncertowej w Krzyżowej odbędą się koncerty, podczas których prezentowane będą dzieła m.in. Wolfganga Amadeusza Mozarta, Antoniego Dworzaka, Grażyny Baciewicz, Ludwiga van Beethovena, Fryderyka Chopina oraz Władysława Szpilmana

26 sierpnia o godz. 12:30 w Krzyżowej odbędzie się koncert gościnny Festiwalu „Ensemble“ z Zamku Książ.

Występy gościnne Krzyżowa-Music o godz. 19:30 w urokliwych zakątkach Dolnego Śląsku:

  • 18 sierpnia w ramach Festiwalu „Ensemble“ na Zamku Książ z dziełami m.in. Johannesa Brahmsa und Leoša Janáček
  • 20 sierpnia w Kościele Pokoju w Świdnicy należącego do Światowego Dziedzictwa Narodowego UNESCO; w programie dzieła m.in. Roberta Schumanna i Paula Schoenfielda
  • 26 sierpnia w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie-Zdrój z kwintetem fortepianowym Césara Francka

27 sierpnia o godz. 18.00 we Wrocławiu, w stolicy Dolnego Śląska i jednym z najpiękniejszych miast Polski, odbędzie się tegoroczny koncert zakończeniowy Festiwalu Krzyżowa-Music w Synagodze Pod Białym Bocianem, podczas którego będzie można usłyszeć m.in.: kwintet fortepianowy Mieczysława Weinberga, trzy utwory na kwartet smyczkowy Igora Strawinskiego oraz oktet smyczkowy Felixa Mendelssohn-Bartholdy.


Krzyżowa-Music. Sympozja „Muzyka na Emigracji“

15 i 22 sierpnia o godz. 19:30 w Sali Majowej i w Sali Balowej w Krzyżowej odbędą się sympozja poświęcone muzykom na emigracji. Wstęp wolny. Całe wydarzenie odbędzie się w języku angielskim.

Bilety (w sprzedaży od połowy czerwca)
Koncerty w Krzyżowej, Świdnicy i w Szczawnie-Zdrój  25,00 zł / 15,00 zł

Koncert wieczorny w Zamku Książ  10,00 zł / 7,00 zł

Koncert zakończeniowy we Wrocław  35,00 zł / 25,00 zł

Parowozem na Festiwal: Krzyżowa-Music-Express
Zapraszamy do skorzystania z dojazdu na koncert Krzyżowa- Music zabytkowym parowozem z Wrocławia, przez Świdnicę do Krzyżowej. Cena 200 zł/osobę zawiera zwiedzanie z przewodnikiem zespołu pałacowego w Krzyżowej, lunch oraz bilet wstępu na koncert.

Rezerwacja: muzeumtechniki.pl


Podczas warsztatów muzycznych w Krzyżowej istnieje możliwość uczestniczenia w próbach w Krzyżowej od 13 do 26 sierpnia w godzinach od 10:00 do 13:00 i od 15:00 do 18:00. Przez cały czas trwania festiwalu zapraszamy do obejrzenia wystawy pt: „Muzyka w okupowanej Polsce 1939-1945”. W Krzyżowej można skorzystać również z oferty gastronomicznej.