newsletter
Pl
De 
Nowe metody nauczania historii - Szkolenie dla multiplikatorów i multiplikatorek z Polski i Niemiec zajmujących się pracą edukacyjną z młodzieżą. 24-29.07.2016 Krzyżowa PDF Drukuj Email

Opis projektu:

Pięciodniowe szkolenie ma na celu opracowanie metod wykorzystania nowych mediów w międzynarodowej edukacji młodzieży, jak również zastosowanie poznanych założeń pedagogiki muzealnej w praktyce poprzez przygotowanie treści przewodnika do wystawy "Odwaga i Pojednanie".

Podstawę do praktycznych warsztatów stworzą wykłady i zajęcia na temat pedagogiki muzealnej i wystawowej jak również niemiecko-polskich stosunków i procesu pojednania od roku 1945. W czasie warsztatów uczestnicy wraz z pedagogami oraz historykami będą intensywnie zajmować się kwestią przekazywania historii poprzez nowe media oraz możliwościami ich zastosowania w międzynarodowej pracy edukacyjnej z młodzieżą w celu zapewnienia bardziej dogodnego dostępu do treści historycznych. W trakcie projektu uczestnicy i uczestniczki będą mieli możliwość wzajemnie uczyć się od siebie i referentów nowych metod, rozwijać je oraz tworzyć nowe.

Ponadto szkolenie oferuje praktyczne warsztaty z wystawą "Odwaga i Pojednanie" (http://odwagaipojednanie.pl) w czasie których uczestnicy będą mogli zastosować zdobytą wiedzę w praktyce poprzez przygotowanie części zaplanowanego interaktywnego przewodnika do wystawy. W ten sposób przyczynia się oni do powstania w Krzyżowej trwałego medium do przekazywania wiedzy i edukacji polityczno-historycznej. Przewodnik będzie zawierał zarówno informacje historyczne jak i filmy i wywiady. Informacje te będą dostępne dla wszystkich odwiedzających Krzyżową poprzez QR – kody.

Metody:
  • Wykłady i dyskusje
  • Warsztaty
  • Przygotowanie treści interaktywnego przewodnika dla zwiedzających

Kto może wziąć udział w szkoleniu?

  • Mutliplikatorzy i multiplikatorki, aktywni w niemiecko-polskiej pracy edukacyjnej z młodzieżą mieszkający w Polsce lub w Niemczech
  • Wystarczająca jest znajomość jednego z języków polskiego lub niemieckiego. Znajomość języka angielskiego jest mile widziana.

Zgłoszenia:

Ulotka/Formularz zgłoszenia  Download
  • Termin przyjmowania zgłoszeń: 29.05.2016
Opłata dla uczestników obejmuje zakwaterowanie, wyżywienie i program:
  • Uczestnicy i uczestniczki z Niemiec: 25 Euro
  • Uczestnicy i uczestniczki z Polski: 50 PLN
  • Częściowy zwrot kosztów podróży dla uczestników i uczestniczek z Niemiec: Możliwy jest zwrot do maksymalnie 120 Euro – podróż pociągiem 2 klasą, za okazaniem biletu/ rachunku.
  • Częściowy zwrot kosztów podróży dla uczestników i uczestniczek z Polski: Możliwy jest zwrot do maksymalnie 150 PLN – podróż pociągiem 2 klasą, za okazaniem biletu/ rachunku.
Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Koordynacja projektu
Merle Schmidt
Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego
Krzyżowa 7
58-112 Grodziszcze
E-Mail: merle@krzyzowa.org.pl
Tel: +48 (74) 85 00 310
 

fundacja "krzyżowa"
dla porozumienia europejskiego
krzyżowa 7, 58-112 grodziszcze
tel: 74 85 00 300
fax: 74 85 00 305