newsletter
Pl
De 
Młodzi Dziennikarze na Szlaku – Reporterzy Przyszłości, Krzyżowa 12-20.10.2012r PDF Drukuj Email

„Młodzi Dziennikarze na Szlaku – Reporterzy Przyszłości” to polsko-niemiecko-ukraiński projekt dla osób w wieku od 16 do 21 lat, które interesują się dziennikarstwem. Niektóre z nich mają już pierwsze doświadczenia w tej branży, na przykład redagują gazetki szkolne lub studenckie. Inni dopiero planują swoją przygodę z zawodem reportera. Wszyscy jednak z przyjemnością szukają informacji, piszą i fotografują. Tematem, wokół którego koncentruje się projekt, jest zrównoważony rozwój, widziany oczami uczestników i uczestniczek. Obejmuje on zarówno kwestie ekologiczne, jak i zagadnienia kulturowe, warunki pracy czy twórcze innowacje.

Podczas ośmiu dni uczestnicy i uczestniczki dyskutują zatem kwestie zrównoważonego rozwoju, uczą się warsztatu dziennikarskiego oraz zgłębiają tajniki fotografii dziennikarskiej. Poza tym częścią spotkania jest trzydniowa podróż studyjna do trzech regionów Polski. Po jej zakończeniu młodzi dziennikarze i dziennikarki wracają do Krzyżowej, gdzie piszą artykuły na temat tego, co zobaczyli i czego się dowiedzieli. Jako rezultat projektu planowana jest publikacja tekstów w formie broszury.

Projekt odbywa się we współpracy z Fundacją „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego (Polska), Jugendpresse Deutschland (Niemcy), European Dialogue Society (Ukraina) oraz Polis (Polska).

Finansowo „Młodzi Dziennikarze w Drodze” wspierani są przez fundację Friedrich-Stiftung oraz Ministerstwo do spraw Rodziny, Osób Starszych, Kobiet i Młodziezy.

Kiedy: 12–20.10.2012
Gdzie: Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Krzyżowej, podróż studyjna na terenie Polski
Kto: młodzież zainteresowana dziennikarstwem w wieku od 16 do 21 lat
Opłata za uczestnictwo: 30 €/120 PLN
Koszty podróży (2 klasa pociągu lub autobus) mogą zostać zwrócone do 50% (od max. 50 €/200 PLN).
Termin przyjmowania zgłoszeń: 17.9.2012

Więcej informacji odnośnie projektu TUTAJ 
Formularz zgłoszeniowy  Download
Program  Download


Kontakt:
Margret Kutschke
Kreisau-Initiative e.V.
Specjalistka ds. Programowych
Tel.: +49-30-53 83 63 62
Fax: +49-30-53 02 79 23
e-mail: kutschke@kreisau.de