newsletter
Pl
De 
Karolina Moroz PDF Drukuj Email

Karolina Moroz

Karolina Moroz – trenerka warsztatów kreatywnego pisania i przewodniczka wrocławska. Od marca 2010 roku prowadzi w Krzyżowej projekt „Szkoła w Krzyżowej” oraz kursy języka polskiego dla obcokrajowców. Przygotowuje projekt Europejskie Lato Artystyczne i Letni Festiwal Gitary.


Dlaczego chciała Pani pracować właśnie w Krzyżowej?

Po raz pierwszy przyjechałam tu prywatnie na obchody jubileuszu 20-lecia Fundacji. To miejsce bardzo mnie zainteresowało, poza tym chciałam spróbować swych sił w organizacji pozarządowej, która daje możliwość realizacji własnych pomysłów. No i tak też się stało.

Czym dokładnie zajmuje się Pani w Krzyżowej?

Tutaj realizuję bardzo ciekawy projekt „Szkoła w Krzyżowej” dla szkół gimnazjalnych i średnich, czyli przekazuję sposoby nauczania i swoją wiedzę na temat historii w taki sposób, jakiego się nie praktykuje w szkole – tzn. nie według reguł szkolnych, tylko w miejscu, w którym historia jest wciąż „żywa”. Mam możliwość łączenia zagadnień historycznych z filmem, czym się również pasjonuję. Uważam, że jest to świetny pomysł na wzbudzenie zainteresowania młodzieży historią i kulturą.

Jakie innowacje chciałaby Pani wprowadzić w „Szkole w Krzyżowej” ?

Nowe media to przyszłość. Bardzo bym chciała, by w Krzyżowej powstała pracownia filmowa, żeby przeprowadzać jeszcze bardziej interesujące warsztaty historyczne i filmowe dla młodzieży. Chciałabym też, by program „Szkoły w Krzyżowej” obejmował również szkoły podstawowe.