W Warszawie odbyło się drugie już szkolenie dla nauczycieli/ek edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej z 8 przedszkoli i szkół podstawowych z Mazowsza. Tematem spotkania był "Warsztat kompetencji horyzontalnych". Zajęcia prowadzone były przez specjalistów Fundacji "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego oraz zaproszonych ekspertów.

Aby edukacja globalna mogła być w pełni przekazana dzieciom bardzo wiele zależy od postawy samych nauczycieli i nauczycielek oraz stosowania przez nich na co dzień wartości ważnych w Edukacji Globalnej, takich jak: godność osoby ludzkiej, sprawiedliwość, solidarność, równość, pokój, wolność. W czasie warsztatu poruszane były następujące zagadnienia:

  • umiejętność aktywnego, wspierającego słuchania,
  • nawiązywania efektywnej współpracy z dzieckiem,
  • modyfikowania niepożądanych lub nieodpowiednich zachowań dziecka bez stosowania form przemocy,
  • rozpoznawania, wyrażania i akceptowania uczuć,
  • radzenia sobie z trudnymi uczuciami w duchu poszanowania godności osobistej człowieka,
  • pomocy w rozwoju pozytywnego i realistycznego obrazu siebie, swoich możliwości i zdolności, a także wzrostu zaufania i szacunku do siebie jako wartościowego człowieka.

Pierwsze spotkanie z tą grupą uczestników miało miejsce w listopadzie i dotyczyło tematu: "Treść i etyka edukacji globalnej".

Projekt „Nasz wspólny świat - edukacja globalna dzieci” finansowany ze środków MSZ RP jest kontynuacją projektu „Edukacja globalna dzieci zmienia nasz świat” realizowanego przez Dom Spotkań im. Angelusa Silesiusa w latach 2012-2015, w którym wzięło udział ponad 220 nauczycielek przedszkolnych ze 100 przedszkoli.

Organizacja realizująca projekt:  Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego

Osoba kontaktowa: Adelajda Lebioda, tel. kom. 797993703, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MDSM

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i dowiaduj się pierwszy o nadchodzących wydarzeniach!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok