W dniach 10-16.01.2019 r. w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Kreisau odbędzie się trójstronne, polsko-niemiecko-greckie spotkanie młodzieży. Jego głównym tematem będzie migracja. W tym czasie uczestnicy będą mieli możliwość wymiany poglądów na takie tematy, jak rozwój i przyczyny masowych ruchów ludności.

Wymiana oferuje młodym ludziom możliwość poznania innych perspektyw i doświadczeń oraz omówienia wspólnych wartości, takich jak wolność i tolerancja. W ten sposób uczestnicy zostaną uwrażliwieni na różne opinie, perspektywy i stanowiska wobec tematów związanych z migracją.

Uczestnicy wezmą udział w grze symulacyjnej. Młodzi ludzie wcielą się w role uczestników szczytu Rady Europejskiej, na którym poruszany będzie temat europejskiej polityki azylowej i polityki dotyczącej uchodźców. Celem symulacji jest wymiana poglądów, a także poznanie pracy Rady Europejskiej oraz europejskich procesów decyzyjnych. Spotkanie jest również okazją do debaty na temat uczestnictwa w życiu politycznym i aktywnego obywatelstwa.

Projekt służy promowaniu wiedzy na temat praw człowieka i zachęca do dyskusji na temat wspólnych wartości europejskich. 

Koordynatorka: Charlotte Lohmann - specjalistka ds. projektów edukacyjnych MDSM w Krzyżowej

Finansowanie: Polsko-niemiecka Współpraca Młodzieży (DPJW)

MDSM

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i dowiaduj się pierwszy o nadchodzących wydarzeniach!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok