W tym roku po raz kolejny 30 uczniów i uczennic z Friedrich von Alberti Gymnasium, Bad Friedrichshall w Badeni Wittenbergi przyjechało na kilka dni do Polski. Głównymi tematami poruszanymi podczas tej podróży były niemieckie nazistowskie obozy koncentracyjne oraz niemiecka opozycja antyhitlerowska.

W czasie pierwszej części swojej podróży młodzież zawitała do MDSM w Krzyżowej, gdzie mogła zapoznać się z historią Kręgu z Krzyżowej oraz zwiedzić były obóz koncentracyjny w Rogoźnicy.

Młodzież podsumowując swój pobyt w Krzyżowej podkreślała, jak wielkie wrażenie zrobiła na nich wizyta w dawnym obozie koncentracyjnym.

Opinia jednego z uczestników: "Największe wrażenie zrobiła na mnie wizyta w Gross Rosen. Miałem czas, aby naprawdę wszystko przemyśleć i poznać myśli innych osób na ten temat".


W ramach drugiej części swojej podróży uczniowie udadzą się w dalszą drogę do byłego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau oraz MDSM w Oświęcimiu.


Organizatorzy: Friedrich von Alberti Gymnasium Bad Friedrichshall, Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego.
Koordynator projektu: Bartek Gasiulewicz - specjalista ds. projektów edukacyjnych MDSM w Krzyżowej, Friederike Ott – wolontariusz MDSM w Krzyżowej

vonalberti1
vonalberti2
DSC0021-Copy
DSC0020-Copy
DSC0019-Copy
DSC0017-Copy
DSC0015-Copy
DSC0014-Copy
DSC0012-Copy
DSC0011-Copy
DSC0009-Copy
DSC0008-Copy

MDSM

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i dowiaduj się pierwszy o nadchodzących wydarzeniach!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok