W dniach 13 – 18 maja odbyła się w Krzyżowej wymiana szkolna Łaziska Górne - Wassenberg. Uczestniczyło w niej 23 uczniów w wieku 12 – 15 lat. To polsko-niemieckie spotkanie było okazją do integracji, poznawania się nawzajem i kultury sąsiedniego kraju. Wspólne rozmowy dały pretekst do refleksji na temat różnorodności, a historia Krzyżowej – do poznawania siły dialogu, otwartości i porozumienia.

Grupa uczestniczyła w licznych warsztatach (m. in. artystycznych), a także poznała okolice (wycieczka do Świdnicy). Młodzież odbyła również podróż do Muzeum Gross-Rosen.

Zgodnie z zasadą partycypacji, uczestnicy angażowali się w przygotowanie programu pobytu i organizację czasu popołudniowego. Odbyło się m.in. ognisko, na którym zamiast kiełbasek pieczono Stockbroty (ciasto drożdżowe owijane na kija i pieczone na ognisku). Ostatniego wieczoru zorganizowano nocną wędrówkę.


Organizatorzy:

Betty-Reis-Gesamtschule - Wassenberg
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika - Łaziska Górne

Koordynacja projektu: Anna Rzym– specjalistka ds. projektów edukacyjnych MDSM w Krzyżowej, Hanna Kloy – woluntariuszka MDSM w Krzyżowej

Współfinansowanie: Polsko-Niemiecka Współpraca MłodzieżyMDSM

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i dowiaduj się pierwszy o nadchodzących wydarzeniach!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok