Projekt "Żywy most Hajfa-Dzierżoniów" to polsko-izraelska wymiana uczniów ze szkół średnich z Hajfy i Dzierżoniowa. Jak w przypadku każdej wymiany, jednym z celów projektu jest wzmocnienie dialogu międzykulturowego, opartego na rzetelnej znajomości kultury i historii drugiego kraju oraz własnych doświadczeniach.

Partnerstwo szkolne Hajfa - Dzierżoniów istnieje już od kilku lat, jednak po tym, jak na Dolny Śląsk przyjechali głównie uczniowie izraelscy, w tym roku ponownie odbywa się spotkanie i rewizyta. Najpierw 12 polskich ucznów pojedzie do Izraela, a następnie, w listopadzie, izraelscy uczestnicy przyjadą do Polski.

Projekt odbywa się dzięki środkom z Ministerstwa Edukacji Narodowej, uzyskanym w wyniku konkursu, w którym - z powodzeniem - udział wzięła Fundacja „Krzyżowa“ dla Porozumienia Europejskiego.

Celem spotkania jest również przedstawienie Polski w 100. roku po odzyskaniu niepodległości jako kraju o bogatym dziedzictwie kulturowym i historycznym. Dzięki blogowi, który zostanie zaprojektowany przez uczniów w trakcie trwania projektu (https://haifadzierzoniow.blogspot.com), doświadczenia i wgląd w historię i realia współczesności obu krajów będą dostępne dla szerszej publiczności.

W wymianie młodzieży bierze udział po 12 uczniów z każdej szkoły.

Termin realizacji spotkania:

  • Izrael, Hajfa: 7 dni w terminie 22-29.10.2018
  • Polska, MDSM Krzyżowa: 7 dni w terminie 30.11-07.12.2018

IMG1938
DSC0864
DSC0842
DSC0860
DSC0799
DSC0827
DSC0795
DSC0763
IMG1939
DSC0769

Koordynator projektu: Adelajda Lebioda - specjalistka ds. projektów edukacyjnych MDSM Fundacji "Krzyżowa"
Opiekuni grupy polskiej podczas wizyty w Izraelu: Dominik Kretschmann - kierownik Miejsca Pamięci Fundacji "Krzyżowa", Anna Szulc, I LO Dzierżoniów 

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i dowiaduj się pierwszy o nadchodzących wydarzeniach!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok