Za nami drugie spotkanie młodzieży z Dzierżoniowa (Polska) i z Hajfy (Izrael), realizowane w ramach projektu "Międzynarodowa wymiana młodzieży A living bridge Hajfa-Dzierżonów" finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej. Tym razem spotkanie odbyło się w Krzyżowej, gdzie młodzież na warsztatach prowadzonych przez naszych specjalistów poznała powiązania historyczne między Polską a Izraelem, ze szczególnym uwzględnieniem jubileuszu 70 lat niepodległości Izraela i 100 lat odzyskania niepodległości przez Polskę. Była to też okazja do rozmowy o dziedzictwie kulturowym i życiu żydowskim na Dolnym Śląsku, tradycjach i obrzędach świątecznych podczas świąt Chanuki i Bożego Narodzenia.

Pracę warsztatową urozmaiciły liczne gry i zabawy integracyjne, oprowadzenie po Krzyżowej, wizyta w I LO w Dzierżoniowie, zwiedzanie Centrum Historii "Zajezdnia" we Wrocławiu, spacer po jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu oraz udział w rytualne zapalania świec chanukowych przed Synagogą pod Białym Bocianem we Wrocławiu.

Relację z obu spotkań młodzieży będzie można zobaczyć na blogu tworzonym przez uczestników haifadzierzoniow.blogspot.com

Koordynacja: Adelajda Lebioda MDSM
Opieka merytoryczna i realizacja warsztatów: Dominik Kretschmann, Zuzanna Kornet (Miejsce Pamięci Fundacji "Krzyżowa")
Wsparcie: Tetiana Buchok (wolontariuszka MDSM)

DSC0077
DSC0065
DSC0111
155
DSC0210
DSC0194
DSC0189
DSC0091
DSC0042
DSC0040
DSC0132
DSC0218

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i dowiaduj się pierwszy o nadchodzących wydarzeniach!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok