Krzyżowa-Music

W tym roku po raz czwarty muzycy z ponad 20 krajów spotkają się w Krzyżowej, aby wspólnie tworzyć, przeżywać i dzielić się muzycznymi doświadczeniami. Po raz kolejny światowej sławy muzycy – uznani i wybitni Mistrzowie, podejmą się współpracy z obiecującymi talentami młodego
pokolenia – Juniorami. Podczas licznych prób i koncertów muzycy będą się wzajemnie inspirować, uwalniając muzyczną energię, która pozwoli przygotować tegoroczne występy.

Dopełnieniem tego będą dwa sympozja dotyczące tego, jak artyści powinni pozycjonować się w naszym coraz bardziej skomplikowanym świecie. Dziękujemy wszystkim patronom, Ministrom Spraw Zagranicznych Polski i Niemiec oraz naszym partnerom z Polski, USA i Niemiec za umożliwienie nam
organizacji kolejnej edycji Krzyżowa-Music. 

Do zobaczenia na koncertach! 

Viviane Hagner - dyrektor artystyczna Festiwalu
Matthias von Hülsen - dyrektor generalny Festiwalu

W tym roku w programie Festiwalu Krzyżowa-Music zaplanowano 8 koncertów na terenie Dolnego Śląska. Tradycyjnie już odbędą się również sympozja Krzyżowa-Music. W tym roku kuratorami sympozjum są Robert Żurek, członek zarządu Fundacji Krzyżowa oraz Alexey Stadler, wiolonczelista Krzyżowa-Music. Ich tematyka będzie związana z obchodami 100-lecia Niepodległości.

REPERTUAR:

Ponad 40 utworów muzyki kameralnej znalazło się w tegorocznym planie prób w Krzyżowej. Utwory zostały wybrane albo przez muzyków w celu poznania nowego dzieła, konfrontacji z nim lub nadania mu nowego charakteru albo przez Dyrektor Artystyczną - Viviane Hagner ze względów tematycznych.

Zaproszamy do zapoznania się z aktualnymi wydarzeniami Festiwalu Krzyżowa-Music.

AKTUALNOŚCI 

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i dowiaduj się pierwszy o nadchodzących wydarzeniach!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok