Aktualności

9 wolontariuszy projektu "Tradycja łączy pokolenia" i koordynator - z takiego spotkania mogą się urodzić tylko same dobre rzeczy. Konstruktywne zderzenie opinii, poglądów i faktów, które miało miejsce 22 lipca, sprawiło, że z radością możemy poinformować o ustaleniu kolejnych terminy spotkań/warsztatów:

- w dniu 16-go września w poniedziałek (zamiast pierwotnie planowanego 18-go września) odbędzie się w Krzyżowej spotkanie wszystkich uczestników projektu. Już teraz zapraszamy i zachęcamy to zapisania daty w kalendarzu

- we wrześniu i październiku zrealizowane zostaną międzypokoleniowe warsztaty rękodzielnicze - daty zajęć dla każdego z powiatów są już widoczne w zakładce TERMINY.

Pozdrawiamy GORRRĄCO i do zobaczenia!


Wolontariusze & Koordynator

ROZWÓJ - uczestnicy projektu "Tradycja łączy pokolenia" doświadczają go na własnej skórze od pierwszego dnia trwania projektu. W bieżącym tygodniu rozwój trwa i wkracza na nowe obszary: Wyznaczanie celu, budowanie motywacji, praca nad systemem wartości, radzenie sobie z emocjami, skuteczna komunikacja i dużo więcej - już niedługo Seniorzy będą to wszystko mieli w jednym palcu, i to tym najmniejszym. Zajęcia dot. rozwoju osobistego, prowadzone przez terapeutów Joannę Czarnecką, Honoratę Hamerską, oraz Elżbietę Korycińską-Christ to psychologia stosowana w czystej postaci, dająca narzędzia, które można wykorzystywać na co dzień - z korzyścią dla siebie i innych.

Istotnym czynnikiem wspierającym rozwój kompetencji miękkich w ramach naszego projektu okazały się być tace pełne drożdżówek, z którymi uczestnicy warsztatów w Krzyżowej musieli się uporać. W ten sposób drożdże po raz kolejny okazały się być doskonałym stymulatorem wzrostu i rozwoju :)

W projekcie "Tradycja łączy pokolenia" pierwsza połowa lipca stała pod znakiem warsztatów dotyczących zdrowia Seniora. Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników, którzy nie tylko pilnie słuchali prowadzących, ale także dawali z siebie wszystko podczas ćwiczeń na matach.

Spotkania prowadzone przez fizjoterapeutę oraz dietetyka dały nam odpowiedź na pytanie, co zrobić, żeby być pięknym i zdrowym. A ponieważ piękni i zdrowi i tak wszyscy w tym projekcie jesteśmy, więc będziemy nadal, tylko że teraz jeszcze bardziej :-)

Warsztaty przewodnickie w ramach projektu "Tradycja łączy pokolenia" są okazją do odkrywania dolnośląskich perełek. Historia, kultura i atrakcje turystyczne regionu wypełniają intensywny program warsztatów. Seniorzy żwawym krokiem przemierzają Dolny Śląsk, a nad podążaniem do właściwego celu czuwa pan Jerzy Organiściak, przewodnik PTTK.

Byliśmy już w Krzyżowej, Świdnicy, Zagórzu, Kamieńcu Ząbkowickim ... kolejne wyjazdy przed nami! Upał, wiatr, burze, deszcz czy grad - nic nas nie jest w stanie powstrzymać.

Tradycja łączy pokolenia

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i dowiaduj się pierwszy o nadchodzących wydarzeniach!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok