W ramach projektu „Pomniki pamięci 1918-2018”, koordynowanego przez Fundację „Krzyżowa” w szkołach w Polsce, Czechach, Słowacji i Rumunii, prowadzone są zajęcia poświęcone wybranym elementom polityki historycznej oraz sposobów, w jaki społeczeństwa upamiętniają historię swojego narodu.


Podczas warsztatów uczniowie zapoznają się z założeniami projektu „Pomniki pamięci 1918-2018” oraz metodami sporządzania opisów pomników. Następnie samodzielne, pod opieką nauczyciela historii, badają nie tylko okoliczności powstania wybranych przez siebie obiektów – ale przede wszystkim to, jak funkcjonują one w świadomości lokalnej społeczności.


Szkoły zainteresowane dołączeniem do projektu lub zapoznaniem się z narzędziami, które są podczas niego wykorzystywane, mogą kontaktować się z koordynatorem projektu, dr. Tomaszem Skoniecznym (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)


Projekt „Pomniki pamięci 1918-2018”, realizowany jest w ramach programu Europa dla Obywateli (komponent: Pamięć o przeszłości Europy).

Partnerami Fundacji „Krzyżowa” w projekcie są: Instytut Pawła Włodkowica (Polska), Post Bellum (Słowacja), Centrum pro dokumentaci totalitnich rezimu, z.s. (Czechy) oraz Fundatia Academia Civica (Rumunia).

20190418103224
7062-XIII-LO
DSC0005
elevi-Arges-5
Narnia-Student-project-Pamatnk-esko-slovenskej-ttnosti-Bratislava
Narnia-student-project-Pamatnk-sviekovej-manifestcie-Bratislava
DSC0015
706-XIII-LO
DSC0032

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i dowiaduj się pierwszy o nadchodzących wydarzeniach!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok