Guitar Masters Camp (wcześniej Letni Festiwal Gitary) to prestiżowe wydarzenie muzyczne odbywające się w Krzyżowej od dziewiętnastu lat. Obok uznanych mistrzów gitary klasycznej Krzyżową odwiedzają wybitni przedstawiciele innych specjalności. W ramach imprezy odbywają się lekcje mistrzowskie i warsztaty gitary klasycznej, akustycznej, elektrycznej, jazzowej, basowej, flamenco oraz tańca flamenco. Uczestnicy festiwalu mają okazję zobaczyć prezentacje DVD, wykłady oraz wystawy gitar i akcesoriów muzycznych.

Wieczorami wykładowcy i uczestnicy warsztatów spotykają się w "Piwnicy Dżemowej" w Pałacu. Jest to raj dla wspólnego muzykowania, doskonalenia sztuki improwizacji i... ogólnie tworzenia. Scena w Pałacu udostępniana jest każdego wieczoru wszystkim, bez względu na wiek i umiejętności, jednak zawsze pod kontrolą opiekunów.

Letni Festiwal Gitary w Krzyżowej adresowany jest do wszystkich – profesjonalistów i amatorów, początkujących i zaawansowanych, uczniów szkół podstawowych i studentów. Nie obowiązuje żaden limit wieku. Swoje miejsce znajdą tu zarówno aktywni pracusie – przyszli wirtuozi, jak i leniwi kibice – obserwatorzy.

W minionych latach w ramach Guitar Masters Camp gościli w Krzyżowej znani w świecie gitarzyści i m. in.: Tommy Emmanuel, Jorge Morel, Jorge Cardoso, Peter Finger, Luca Allievi, Joscho Stephan, Marek Napiórkowski, Marek Raduli, Pavel Steidl, Giampaolo Bandini, Philippe Villa, Jaime Zenamon, Laurent Buotros i wielu innych. Ponadto corocznie w warsztatach biorą udział uznani polscy profesorowie i wykładowcy.

Program tegorocznej imprezy obejmuje grupowe oraz indywidualne lekcje mistrzowskie i koncerty tak znakomitych muzyków, jak: Yorgos Bechlivanoglou, Robert Horna, Dale Kavanagh, Thomas Kirchhoff, Jacek Królik, Rainer Maria Nero, Marek Pasieczny, Leszek Potasiński, Krzysztof Pełech, Piotr Restecki, Paco Seco, Bogdan Skiedrzyński, Michał Stanikowski i Andrea Vettoretti. Zajęcia ze stretchingu, skierowane do gitarzystów, poprowadzi Lucy Stewart. Odbędą się warsztaty grupowe z zakresu gitary flamenco, fingerstyle, orkiestry gitarowej oraz szeroko pojętej rozrywki. Przewidziano również 7 koncertów, w tym jeden we Wrocławiu, a także wieczorne jam sessions, ognisko integracyjne, mecz piłki nożnej i inne aktywności. Wystawcy tradycyjnie już zaprezentują różnorodny asortyment gitarowy i instrumenty.

Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym warsztatów jest gitarzysta i pedagog Krzysztof Pełech www.pelech.art.pl 

Zapraszamy!

Katarzyna Krzysztyniak - Prezes Zarządu Wrocławskiego Towarzystwa Gitarowego
Krzysztof Pełech - Dyrektor Artystyczny Guitar Masters Camp

https://camp.guitarmasters.pl

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i dowiaduj się pierwszy o nadchodzących wydarzeniach!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok