30-lecie Stowarzyszenia Kreisau-Initiative

Kreisau-Initiative angażuje się na rzecz różnorodnego, otwartego i demokratycznego społeczeństwa już od 30 lat. Jubileusz jest okazją do wspominania bogatej historii tej organizacji oraz do spojrzenia w przyszłość.

Powstanie Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej było pragnieniem wielu osób po obu stronach Odry. Mieszkanki i mieszkańcy wschodniego i zachodniego Berlina założyli w 1989 roku inicjatywę obywatelską – dzisiejsze Stowarzyszenie Kreisau-Initiative – aby wspierać spełnienie tego pragnienia zarówno od strony materialnej, jak i ideowej. Od tego czasu Kreisau-Initiative organizuje spotkania młodzieżowe, szkolenia, konferencje i seminaria o charakterze międzynarodowym i inkluzyjnym dla różnych grup docelowych - w ten sposób stwarzając przestrzeń dla dialogu prowadzącego do konstruktywnego tworzenia przestrzeni wokół.

Obszary działalności Stowarzyszenia są bardzo różnorodne i taki właśnie zróżnicowany jest rok jubileuszowy - odbywają się wydarzenia dające impulsy do refleksji oraz zachęcające do działania. 

Szczegółowe informacje o działalności Kreisau-Initiative: www.kreisau.de.

17 sierpnia w Berlinie odbył się wielki festyn letni, który został zorganizowany przez naszą partnerską organizację Kreisau-Initiative e. V. Wydarzenie było punktem kulminacyjnym obchodów jubileuszowych trzydziestolecia stowarzyszenia.

W festynie wzięli udział członkowie i członkinie organizacji, przyjaciele, sponsorzy i partnerzy.

Polecamy relację fotograficzną z wydarzenia na profilu Kreisau-Initiative na Facebooku.

W dniach 15-16 sierpnia w Berlinie odbyło się spotkanie partnerów Stowarzyszenia Kreisau-Inititative pod hasłem „Odwaga do zmian, odwaga do działania”. W spotkaniu brało udział 30 międzynarodowych organizacji partnerskich z ponad 10 krajów.

Fundację „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego reprezentowała Anna Kudarewska, dyrektorka ds. programowych i kierowniczka MDSM.

Wydarzenie miało charakter partycypacyjny i stanowiło okazję do:
- poznania inspirujących osób znajdujących się w międzynarodowej sieci kontaktów,
- wymiany doświadczeń i poznania obszarów pracy uczestników i uczestniczek,
- opracowania pomysłów na projekty.

Więcej o Jubileuszu Kreisau-Initiative: https://www.kreisau.de/pl/jubilaeum/

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i dowiaduj się pierwszy o nadchodzących wydarzeniach!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok