Kreisau-Initiative angażuje się na rzecz różnorodnego, otwartego i demokratycznego społeczeństwa już od 30 lat. Jubileusz jest okazją do wspominania bogatej historii tej organizacji oraz do spojrzenia w przyszłość.

Powstanie Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej było pragnieniem wielu osób po obu stronach Odry. Mieszkanki i mieszkańcy wschodniego i zachodniego Berlina założyli w 1989 roku inicjatywę obywatelską – dzisiejsze Stowarzyszenie Kreisau-Initiative – aby wspierać spełnienie tego pragnienia zarówno od strony materialnej, jak i ideowej. Od tego czasu Kreisau-Initiative organizuje spotkania młodzieżowe, szkolenia, konferencje i seminaria o charakterze międzynarodowym i inkluzyjnym dla różnych grup docelowych - w ten sposób stwarzając przestrzeń dla dialogu prowadzącego do konstruktywnego tworzenia przestrzeni wokół.

Obszary działalności Stowarzyszenia są bardzo różnorodne i taki właśnie zróżnicowany jest rok jubileuszowy - odbywają się wydarzenia dające impulsy do refleksji oraz zachęcające do działania. 

Szczegółowe informacje o działalności Kreisau-Initiative: www.kreisau.de.PROGRAM JUBILEUSZU:

  • 7-10 czerwca 2019 - Spotkanie Przyjaciół Krzyżowej w Zielone Świątki -> WIĘCEJ
  • 15 - 16 sierpnia 2019 - Partnerlab . Spotkanie partnerów pod hasłem „Odwaga do zmian" -> WIĘCEJ
  • 17 sierpnia 2019 - Festyn letni -> WIĘCEJ
  • 21 września 2019 - Krzyżowa wczoraj i dziś – dialog między pokoleniami ->  WIĘCEJ
  • 26-29 września 2019 - Wyjazd do Krzyżowej. Coroczna podróż studyjna organizowana przez Kreisau-Initiative i Fundację im. Freyi von Moltke -> WIĘCEJ
  • wrzesień/grudzień 2019 - Polsko-niemieckie opowieści (rodzinne); zbieranie i opracowywanie wywiadów z polsko-niemieckimi rodzinami -> WIĘCEJ
  • listopad/grudzień 2019 - Kawiarenka dyskusyjna „Odwaga do zmian, odwaga do działania“ -> WIĘCEJ

Razem ze Stowarzyszeniem Kreisau-Initiative zapraszamy do wspólnego świętowania 30 lat zaangażowania na rzecz otwartego, różnorodnego i demokratycznego społeczeństwa!

 

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i dowiaduj się pierwszy o nadchodzących wydarzeniach!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok