SAVE THE DATE!

SAVE THE DATE!

Nabożeństwo 
12 listopada 2019 r., godz. 12.00, Krzyżowa

12 listopada 2019 r., o godz. 12.00, zapraszamy Państwa do udziału w nabożeństwie, które będzie przypominało o Mszy Pojednania sprzed 30 lat. Mamy nadzieję, że na dziedzińcu Krzyżowej będą towarzyszyć nam świadkowie tego czasu, przedstawiciele władz różnego szczebla, przyjaciele Fundacji, partnerzy, współpracownicy oraz wszyscy, dla których idea pokojowego współistnienia Polski i Niemiec, ale również całej Europy, jest bliska.

Konferencja samorządowa
12 listopada 2019 r., godz. 15.00, Krzyżowa

Konferencja poświęcona współpracy polsko-niemieckiej w wymiarze samorządowym. W ramach konferencji dokonany zostanie bilans dotychczasowej współpracy między samorządami z Polski i Niemiec w kontekście trwającego 30 lat procesu pojednania i porozumienia oraz wpływu Mszy Pojednania na bilateralne stosunki samorządowe. Uczestnicy będą mieli możliwość dzielenia się dobrymi praktykami, pod dyskusję poddane zostaną także perspektywy i wyzwania dla partnerstw samorządowych na najbliższe lata.

||Zaproszenie|| 
30 lat Fundacji „Krzyżowa“ – spotkanie integracyjne współpracowników i współpracowniczek oraz wolontariuszy i wolontariuszek trzech dekad.
Save the Date 18.-19.01.2020


W 2019 roku Fundacja „Krzyżowa“ świętuje kilka okrągłych jubileuszy: 30 lat temu, w dniach 2-4 czerwca 1989 r., odbyła się konferencja „Chrześcijanin w społeczeństwie”, która była okazją do pierwszego spotkania międzynarodowego grona osób zainteresowanych tym miejscem. Środowiska te chciały uchronić zespół pałacowy w Krzyżowej przed dalszym niszczeniem i utworzyć w nim międzynarodowy ośrodek spotkań oraz muzeum ruchu oporu przeciw dyktaturom. Z tej inicjatywy zrodziła się późniejsza Fundacja, powołana notarialnie w 1990 roku jako Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i dowiaduj się pierwszy o nadchodzących wydarzeniach!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok