Aktualności

W Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej spotkała się młodzież z Polski i z Niemiec, z dwóch szkół: z Börde-Berufskolleg des Kreises Soest z Soest oraz z Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Siwińskiego z Legionowa. Uczniowie i uczennice, uczestnicząc w grach terenowych oraz poznając wystawę "Odwaga i Pojednanie", mieli również możliwość poznać historię Krzyżowej oraz szerzej rozmawiać o relacjach polsko-niemieckich, a także zastanawiać się nad swoim wpływem na przyszłość Europy.

Creating Space: A Digital Future with Ethics in Mind

Training for multipliers* of formal and non-formal educational work

8-13 December 2019

Krzyżowa, Poland

The idea

Hate-Speech threatens democracy and current developments on the Internet show that political education and media literacy can no longer be separated. We believe that there is a clear need for action to expand media skills to include digital media ethics competence because current information and education addressing media are no longer enough for taking responsible action in the digital society.

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) zaprosiła nauczycieli, pedagogów i edukatorów – organizatorów polsko-niemieckich spotkań młodzieży – do udziału w „Forum historycznym PNWM «Zachować pamięć»”, które odbędzie się od 9 do 10 września 2019 roku w Gdańsku. Forum ma być przestrzenią wzajemnej inspiracji, nawiązania kontaktów i poznania oferty różnych placówek muzealnych i edukacyjnych. Fundację "Krzyżowa" podczas Forum będą reprezentować: Anna Kudarewska - kierowniczka MDSM i dyrektor ds. programowych Fundacji, dr Tomasz Skonieczny - zastępca kierownika Akademii Europejskiej, dr Robert Żurek - dyrektor zarządzający Fundacji "Krzyżowa".

W dniach 2-7 września 2019 w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej spotyka się młodzież ze szkół gminy Kotlin oraz niemieckiego Angermünde.

Młodzież poznaje się i odkrywa kulturę i historię kraju swoich kolegów podczas warsztatów artystycznych, zajęć z edukacji międzykulturowej oraz pedagogiki przygody.

Uczestnicząc w podchodach oraz poznając wystawę "Odwaga i Pojednanie", mieli oni również możliwość poznać historię Krzyżowej oraz szerzej rozmawiać o relacjach polsko-niemieckich, a także zastanawiać się nad swoim wpływem na przyszłość Europy.

Wspólnie spęczony czas z pewnością pozwolił przezwyciężyć uprzedzenia i nawiązać nowe znajomości.

Program wymiany obejmował również wycieczkę do Wrocławia.

MDSM

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i dowiaduj się pierwszy o nadchodzących wydarzeniach!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok