Od 1 do 4 kwietnia 2019 w Krzyżowej przebywała młodzież z Wrocławia i Tettnang w ramach dłuższej wymiany odbywającej się w miastach partnerskich szkół (najpierw w Tettnang, a następnie we Wrocławiu). Była to wymiana odbywająca się w ramach nowego programu PNWM o nazwie "Eksperyment Wymiana", a dotyczącego wymian szkolnych w obszarze STEAM (since, technology, engenering, art and mathematics).

Tematem przewodnim całej wymiany było badanie niekorzystnych aspektów organizacji imprez (masowych i rodzinnych): obliczenia zużycia energii, wody, produkcji odpadów i jakości odpadów, produkcji CO2, masowej hodowli mięsa i ryb, oraz poszukiwanie alternatywnych sposobów na eko-imprezę urodzinową (alternatywne sposoby na produkcję energii, oszczędność wody, wykorzystanie materiałów ekologicznych, zagospodarowanie odpadów i sortowanie, itd.).

W Krzyżowej młodzież wzięła udział w eko-podchodach, podczas których odkrywała funkcjonowanie nisko emisyjnych rozwiązań w naszym Domu Ogrodnika, podczas warsztatów planowała eko-urodziny, w czasie warsztatów kreatywnych tworzyła eko-naczynia, zdrowe przekąski, świeczki z wosku pszczelego oraz szkice do pamiątkowego kalendarza z eko-świętami. Młodzież odwiedziła również Centrum Technologii Energetycznych i wzięła udział w oprowadzaniu i warsztatach, za co bardzo dziękujemy panu Krzysztofowi Brzozowskiemu – prezesowi Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość w Świdnicy.

Foto: rabatki odnowione podczas projektu

Image9
Image7
Image8
Image6
Image5
Image4
Image3
Image1
Image2

MDSM

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i dowiaduj się pierwszy o nadchodzących wydarzeniach!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.