Edukacja globalna jako globalny wymiar edukacji obywatelskiej – praca nad jakością edukacji globalnej w nauczaniu przedszkolnym i wczesnoszkolnym

Zapraszamy na zaawansowane warsztaty z edukacji globalnej otwarte dla nauczycieli/ek edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, którzy uczestniczyli/ły już w podstawowych szkoleniach z tego zakresu, wdrażają edukację globalną w swojej pracy i zależy im na pogłębieniu swojej praktyki edukacyjnej oraz zwiększeniu jej jakości.

Kiedy? 23-25 maja 2019

Gdzie? Krzyżowa (z możliwością noclegu)

Dla kogo? 16 nauczycielek i nauczycieli

Zagadnienia poruszane podczas warsztatów:

  1. Znaczenie wpływu na jednostki na globalne procesy i wpływu globalnych procesów na jednostkę.
  2. Moja osobista odpowiedzialność i gotowość zaangażowania w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju – (wg modelu „connect-challange-change”).
  3. Edukacja obywatelska świadomie, etycznie, bezpiecznie i skutecznie w wymiarze globalnym– wytyczne dla standardów tworzenia metod do pracy z dziećmi w wieku 4-8 lat, określenie dalszych płaszczyzn rozwoju tej tematyki.
  4. Ja jako lider/ka edukacji globalnej – dobre praktyki, inspiracje.


Warsztaty są bezpłatne, organizatorzy nie pokrywają kosztów dojazdu do Krzyżowej.

Osoby, które chcą wziąć udział w warsztatach, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego do dnia 15 maja i odesłania go na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Deklaracja uczestnictwa i Regulamin.pdf

MDSM

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i dowiaduj się pierwszy o nadchodzących wydarzeniach!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.