Fundacja Krzyżowa jest partnerem projektu "Zrozumieć razem różnorodność". Wraz z przedstawicielami* z Bułgarii, Słowenii, Litwy, Rumunii, Austrii, Polski, Grecji i Niemiec opracowane zostaną moduły ze wskazówkami na tematy związane z edukacją na temat różnorodności. Celem projektu jest opracowanie wszechstronnych materiałów dydaktycznych dla innowacyjnego pakietu edukacyjnego na rzecz różnorodności, który będzie dostępny online i offline.

Zmiany społeczne, takie jak migracja wewnątrzeuropejska i międzynarodowa oraz globalizacja, wpływają na systemy edukacyjne i oferują zarówno nowe możliwości, jak i wyzwania dla szkół i innych instytucji edukacyjnych. Aby poradzić sobie z takimi zmianami społecznymi, kadra pedagogiczna musi wykazać się silnymi umiejętnościami społecznymi i rozumieć społeczności, aby promować różnorodność i zrozumienie w obrębie danej grupy.

Dlatego też utworzono europejski zespół ekspertów w celu omówienia modułów nauczania i propozycji metodologicznych promujących krytyczną i zróżnicowaną perspektywę tożsamości i różnorodności. Celem projektu jest opracowanie innowacyjnego pakietu edukacyjnego na rzecz różnorodności, który spełni potrzeby europejskiego krajobrazu edukacyjnego w zakresie antydyskryminacyjnych materiałów dydaktycznych online i offline.

Projekt ten został sfinansowany przy wsparciu Komisji Europejskiej.

MDSM

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i dowiaduj się pierwszy o nadchodzących wydarzeniach!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok