Pobyty studyjne

Krzyżowa jest idealnym miejscem do zorganizowania wielodniowych wyjazdów studyjnych, nie tylko z powodu swojej historii, ale także przez swoją bliskość do Wrocławia i innych - również atrakcyjnych pod względem historycznym - miejsc na Dolnym Śląsku. Program pobytów studyjnych przygotowujemy w ścisłej współpracy z grupami i dopasowujemy się do ich życzeń i oczekiwań. Punktem wyjścia dla takich projektów może być zarówno Krzyżowa, jak i inne miasta Dolnego Śląska - atrakcyjne zarówno pod względem historycznym, jak i turystycznym.

Bardzo korzystne położenie Krzyżowej - z Wrocławiem na północy i Górami Sowimi na południu, daje możliwość włączenia bogatej oferty kulturalnej stolicy Dolnego Śląska, a także oferty turystycznej Sudetów do programy pobytu. Bezpośrednio na wschód i na zachód od Krzyżowej leżą miasta Dzierżoniów i Świdnica, w których można zwiedzić Synagogę Rutika lub Kościół Pokoju. Oba miejsce znajdują się na tyle blisko, że są w zasięgu wycieczki rowerowej.

Krzyżowa i jej okolice oferują również możliwość wnikliwej i wielopoziomiwej refleksji nad zagadanieniami związnymi z historią II Wojny Światowej. Na tej bazie można rozpatrywać m.in. tematy: niemieckiego ruchu oporu, Polskiego Państwa Podziemnego, Twierdzy Wrocław, KL Groß-Rosen, przesunięcia granicy Polski na zachód - repatriacji i wygnania.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i dowiaduj się pierwszy o nadchodzących wydarzeniach!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.