W oddalonej od miejskiego zgiełku Krzyżowej, w miejscu które jak żadne inne jest symbolem oporu, wymiany, kultury i integracji europejskiej, odbędą się w dniach od 18 sierpnia do 1 września 2019 roku mistrzowskiej klasy warsztaty muzyczne o charakterze festiwalu, pod nazwą Krzyżowa-Music.

​Po raz kolejny światowej sławy muzycy oraz obiecujące talenty muzyki klasycznej pod kierownictwem artystycznym Viviane Hagner spotkają się na wspólnie muzykowanie i międzypokoleniową wymianę doświadczeń. Owoce swojej współpracy Seniorzy i Juniorzy Krzyżowa-Music zaprezentują podczas koncertów odbywających się na Dolnym Śląsku.

REPERTUAR

Ponad 40 utworów kameralnych znajdzie się w tegorocznym grafiku warsztatów muzycznych w Krzyżowej. Podczas wielu intensywnych prób muzycznych, w grupach kameralnych, w których udział weźmie przynajmniej jedna doświadczona i znana osobowość muzyczna (Senior lub Mentor) opracowywane są dogłębne interpretacje bardziej i mniej znanych dzieł instrumentalnych.

Więcej o repertuarze: https://www.krzyzowa-music.eu/repertoire

O tym, które z nich zostaną wykonane podczas tegorocznych koncertów, zadecyduje pod koniec warsztatów dyrekcja artystyczna. Istnieje także możliwość wykonania tych utworów podczas próby otwartej, na którą wstęp wolny ma publiczność festiwalu. Ze względu na warsztatowy charakter festiwalu, repertuar poszczególnych koncertów będzie publikowany na 3 dni przed każdym koncertem. Aktualne programy koncertowe ukażą się na stronie internetowej www.krzyzowa-music.eu.

Szczegółowy program koncertów i sympozjów:

  • 20.08. – sympozjum w Krzyżowej
  • 22.08. – koncert otwarcia w Krzyżowej
  • 23.08. – koncert w Kościele w Grodziszczu
  • 24.08. – koncert w Krzyżowej
  • 25.08. – koncert w Synagodze Pod Białym Bocianem we Wrocławiu
  • 27.08. – sympozjum w Krzyżowej
  • 29.08. – koncert w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju
  • 30.08. – koncert w Krzyżowej
  • 31.08. – koncert w Kościele Pokoju w Świdnicy
  • 01.09. – uroczysty koncert w Krzyżowej w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej

Szczególnej uwadze Państwa polecamy koncert Krzyżowa-Music w rocznicę wybuchu II wojny światowej, którego partnerem jest Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Więcej informacji: Krzyzowa-Music - koncert 1 września 2019 r.

Bilety na koncerty (cena 40 zł bilet normalny/ 20 zł - bilet ulgowy) można kupić w sklepie internetowym na stronie Festiwalu oraz w kasie na 30 minut przed rozpoczęciem koncertu.

Ulotka Krzyżowa-Music.pdf

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i dowiaduj się pierwszy o nadchodzących wydarzeniach!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok