Aktualności

24 października, w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim, odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej z udziałem Starszych Cechów, Przewodniczących Komisji Egzaminacyjnych oraz przedstawicieli urzędów i instytucji związanych z edukacją zawodową Dolnego Śląska.

Podczas uroczystości Srebrnymi Medalami im. Jana Kilińskiego zostały uhonorowane Aleksandra Królak-Wąsowicz oraz Iwona Machoń-Pluszczewska z Fundacji "Krzyżowa" dla Porozumienia.

Odznaczenia rzemieślnicze zostały przyznane na wniosek Zarządu Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej oraz środowiska dolnośląskich rzemieślników.

AMI - Akademia Mobilności Instruktorów Praktycznej Nauki Zawodu

Partnerzy Projektu w składzie: Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego – Lider Partnerstwa, Dolnośląska Izba Rzemieślnicza we Wrocławiu i PIB-Privat-Institut fuer Europaeische Bildung und Consulting UG z Niemiec serdecznie zapraszają instruktorów praktycznej nauki zawodu i kandydatów na instruktorów zawodu w rzemiośle do udziału w Projekcie "Akademia Mobilności Instruktorów Praktycznej Nauki Zawodu".

Partnerzy Projektu w składzie: Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego – Lider Partnerstwa, Dolnośląska Izba Rzemieślnicza we Wrocławiu i PIB-Privat-Institut fuer Europaeische Bildung und Consulting UG z Niemiec już wkrótce rozpoczną realizację projektu mobilności dla instruktorów praktycznej nauki zawodu i kandydatów na instruktorów zawodu w rzemiośle z terenu województwa dolnośląskiego.

Celem głównym projektu jest wzmocnienie zawodowych i kluczowych kompetencji 30 instruktorów praktycznej nauki zawodu i 6 kandydatów na instruktorów poprzez realizację programu obserwacji uczestniczących w zakładach pracy kształcących uczniów na terenie Niemiec.

Projekt rozpoczyna się 1 sierpnia 2019 roku i potrwa do końca lipca 2020 roku. W ramach projektu zaplanowano 5-dniowe wyjazdy uczestników projektu do zakładów pracy w okolicach Hamburga w 6 osobowych grupach w następujących terminach:

  • Grupa 1 -  październik 2019
  • Grupa 2 -  listopad 2019
  • Grupa 3 -  luty 2020
  • Grupa 4 - marzec 2020
  • Grupa 5 - maj 2020
  • Grupa 6 - czerwiec 2020

W dniu 25 kwietnia 2019, w godz. 10.00-15.00, odbyła się w Krzyżowej konferencja otwierająca tegoroczną edycję projektu "Tradycja łączy pokolenia". Było treściwie, zabawnie, a momentami także poruszająco.

To pierwsze spotkanie z uczestnikami miało w dużej mierze charakter informacyjno-organizacyjny, ale stworzyło też okazję do zapoznania się Organizatorów oraz Seniorów biorących udział w projekcie.

W ramach konferencji odbył się ponadto wykład dra Tomasza Skoniecznego (Akademia Europejska Fundacji "Krzyżowa"), dzięki któremu uczestnicy pogłębili wiedzę o historii Krzyżowej. Odbyło się także spotkanie z przedstawicielem Policji oraz prawnikiem - dostarczyło ono Seniorom istotnych informacji, jak skutecznie dbać o swoje bezpieczeństwo.

Na potrzeby projektu uruchomiona została podstrona, na której na bieżąco zamieszczane będą aktualne informacje i komunikaty dotyczące realizowanych i planowanych działań: TRADYCJA ŁĄCZY POKOLENIA.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i dowiaduj się pierwszy o nadchodzących wydarzeniach!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok