Już za miesiąc rusza nowy projekt edukacyjny Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego dla szkół ponadpodstawowych z Powiatu Świdnickiego „Powiatowa droga do edukacyjnego sukcesu”.

Projekt realizowany będzie w pięciu liceach ogólnokształcących: w I, II i III LO w Świdnicy, LO w Świebodzicach i LO w Strzegomiu. W jego ramach odbywać się będą zajęcia dodatkowe dla młodzieży zdolnej oraz dla młodzieży, która wymaga specjalnych potrzeb edukacyjnych. Odbywać się będą wyjazdy edukacyjne, warsztaty w Krzyżowej. Nauczyciele także będą mogli skorzystać ze specjalnej oferty szkoleniowej Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli działającej przy Fundacji.

Młodzież będzie miała okazję uczestniczyć m.in. w ciekawych warsztatach cyfrowych „Digital Pathways”, które są wynikiem współpracy między Fundacją „Krzyżowa” a firmą H2 z Dublina. Początek roku szkolnego będzie natomiast dobrym momentem na warsztaty integracyjne dla wszystkich klas pierwszych, które odbędą się w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej.

Projekt będzie trwał od lipca 2019 roku do czerwca 2021 roku. W pierwszym jego etapie powstaną w szkołach sale językowe, które będą wykorzystywane do nowoczesnego nauczania języków obcych.

21 maja w Krzyżowej odbyło się spotkanie organizacyjne na temat projektu.

Projekt „Powiatowa droga do edukacyjnego sukcesu” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i dowiaduj się pierwszy o nadchodzących wydarzeniach!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok