Partnerzy Projektu w składzie: Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego – Lider Partnerstwa, Dolnośląska Izba Rzemieślnicza we Wrocławiu i PIB-Privat-Institut fuer Europaeische Bildung und Consulting UG z Niemiec już wkrótce rozpoczną realizację projektu mobilności dla instruktorów praktycznej nauki zawodu i kandydatów na instruktorów zawodu w rzemiośle z terenu województwa dolnośląskiego.

Celem głównym projektu jest wzmocnienie zawodowych i kluczowych kompetencji 30 instruktorów praktycznej nauki zawodu i 6 kandydatów na instruktorów poprzez realizację programu obserwacji uczestniczących w zakładach pracy kształcących uczniów na terenie Niemiec.

Projekt rozpoczyna się 1 sierpnia 2019 roku i potrwa do końca lipca 2020 roku. W ramach projektu zaplanowano 5-dniowe wyjazdy uczestników projektu do zakładów pracy w okolicach Hamburga w 6 osobowych grupach w następujących terminach:

  • Grupa 1 -  październik 2019
  • Grupa 2 -  listopad 2019
  • Grupa 3 -  luty 2020
  • Grupa 4 - marzec 2020
  • Grupa 5 - maj 2020
  • Grupa 6 - czerwiec 2020

Sześciu kandydatom na instruktorów praktycznej nauki zawodu, nie posiadających przygotowania pedagogicznego, umożliwiamy przed wyjazdem do Niemiec zdobycie uprawnień instruktora praktycznej nauki zawodu (kurs pedagogiczny organizowany będzie we wrześniu 2019 r. we Wrocławiu).

Ponadto w ramach projektu w Fundacji „Krzyżowa” zorganizowane zostaną spotkania przygotowujące do wyjazdów do niemieckich zakładów pracy.

Uczestnicy Projektu nie ponoszą kosztów udziału w projekcie. Koszty kursu pedagogicznego, spotkań przygotowujących, przejazdów do Niemiec, pobytu i wyżywienia, opieki merytorycznej i tłumacza zapewniamy w ramach projektu, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja i Rozwój, Oś Priorytetowa IV. Innowacja społeczne i współpraca ponadnarodowa, Działanie 4.2. Programy mobilności ponadnarodowej.

Partnerzy Projektu:

  • Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego www.krzyzowa.org.pl
  • Dolnośląska Izba Rzemieślnicza we Wrocławiu www.izba.wroc.pl
  • PIB-Privat-Institut fuer Europaeische Bildung und Consulting UG https://pib-privat-institut.de/

 

Dolnośląska Izba Rzemieślnicza rekrutację uczestniczek i uczestników projektu rozpocznie w sierpniu (informacja na temat rekrutacji udostępniona będzie na ww. stronach Partnerów Projektu).

Serdecznie zapraszamy instruktorów praktycznej nauki zawodu do udziału w naszym projekcie!

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i dowiaduj się pierwszy o nadchodzących wydarzeniach!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok