BIR - Biuro Innowacji i Rozwoju zajmuje się tworzeniem i realizacją projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Projekty te oscylują wokół 3 kategorii:

  • projekty z obszaru edukacji, m.in. programy rozwojowe dla szkół z regionu, zajęcia pozalekcyjne rozwijające u uczniów kompetencje cyfrowe, językowe, zajęcia z edukacji ekologicznej. Przy realizacji projektów korzystamy ze świetnie wyposażonego zaplecza trenerskiego Krzyżowej oraz zasobów naszego Centrum Edukacji Ekologicznej.
  • projekty dotyczące aktywizacji społecznej lub edukacyjnej grup dewaloryzowanych – zarówno młodzieży, jaki i dorosłych.
  • projekty opierające się na międzynarodowych transferach wiedzy, w wyniku których opracowujemy nowatorskie narzędzia i metody pracy dydaktycznej i aktywizacyjnej. Są to narzędzia doradztwa zawodowego, aktywizacji osób z grupy NEET (młodzież wykluczona społecznie), kształcenia zawodowego w systemie dualnym.

Nasze materiały dydaktyczne polecane są przez instytucje państwowe, takie jak: Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji. Pracownicy tych instytucji szkolą z naszych narzędzi edukatorów w całej Polsce, a my z kolei dzielimy się wiedzą z nauczycielami, którzy są uczestnikami projektów BIR.

Dział tworzy silny i stabilny zespół, składający się 6 osób pozyskujących finanse na projekty i je realizujących. Każda z osób jest specjalistą w swoich dziedzinach: rynek edukacji, prawo oświatowe, metodyka nauczania i glottodydaktyka, doradztwo zawodowe, coaching, ekologia i ochrona środowiska, zarządzanie, ekonomia i oczywiście zarządzanie projektami UE. 4 specjalistki mają uprawnienia pedagogiczne.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i dowiaduj się pierwszy o nadchodzących wydarzeniach!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok