Rekrutacje

Kompetencje społeczne decydują o naszym sukcesie zawodowym i prywatnym. To one odpowiadają za to, jak wypadniemy na rozmowie kwalifikacyjnej bądź egzaminie końcowym. Kompetencje międzykulturowe, umiejętność pracy w zespole oraz umiejętności pracy projektowej są równie ważne na rynku pracy, jak znajomość języków obcych i to one stają się najważniejszymi wymogami, jakie stawia przed nami przyszłość.


Z myślą o wyzwaniach, jakie stoją przed młodzieżą wchodzącą na rynek pracy, Fundacja "Krzyżowa" w partnerstwie z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych "KSON" oraz firmą ACSM Sp. z o.o. realizuje projekt "Razem zdziałamy więcej", współfinansowany ze środków Unii Europejskie w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych.

What is it about?

The project “#weneedtotalk Barcamp: Education in a digitalized world!” addresses multipliers from the field of non-formal education, from German-Polish relations, and from the civic tech sector.

The aim of the project is joint discussion and getting to know digital tools for the field of historical-political education. This project aims for a successful knowledge transfer and gaining experience on the topic of digital methods in historical-political education.

Together participants will explore questions like: What new paths can historical-political education go in the German-Polish context? How can digitalisation help us to make this field even more innovative and inclusive?

Everybody can get involved, present ideas, and benefit from the knowledge of others. The focus is on getting to know each other, network and learn from others.

Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna to Twój fach? Weź udział w szkoleniu z edukacji globalnej. 

Edukacja  globalna jest odpowiedzią na rzeczywistość życia w globalnym świecie. Jest to rodzaj edukacji, który pomaga ludziom - także tym małym - żyć w nim, czuć się za niego odpowiedzialnymi i wspólnie uczyć się jak zmieniać świat na lepsze. Aby wzmocnić swoje kompetencje w pracy z dziećmi poznaj treść i etykę edukacji globalnej, nowe metody pracy z dziećmi oraz przejdź trening zadaniowy w ramach czterech bloków szkoleniowych, które odbędą się od 30 stycznia do 16 maja 2020 roku w Krzyżowej.

Szkolenie odbywa się w ramach projektu "Nasz wspólny świat - edukacja globalna dzieci", finansowanego ze środków MSZ, realizowany przez Fundację "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego od 2018 roku w partnerstwie z Gminnym Zespołem Edukacji Gminy Świdnica, z Wydziałem Edukacji Miasta Świdnica, z Wydziałem Pedagogicznym UW oraz ze Stowarzyszeniem Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP. W ramach dotychczasowych działań powstała strona internetowa z licznymi materiałami oraz gotowymi scenariuszami zajęć http://www.edukacjaglobalna.krzyzowa.org.pl.

"Z dwóch zrób trzy! Jak zorganizować trójstronną wymianę szkolną?": seminarium dla nauczycieli i pedagogów, 6-9.03.2020 w Krzyżowej

Rekrutacja uczestników do dnia 04.02.2020.

Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego zaprasza nauczycieli oraz pedagogów z Polski, Niemiec i Ukrainy na seminarium pt. "Z dwóch zrób trzy! Jak zorganizować trójstronną wymianę szkolną?", które odbędzie się w Krzyżowej w dniach od 6 do 9 marca 2020.

Do udziału szczególnie zachęcamy istniejące już partnerstwa polsko-niemieckie, które podczas seminarium będą miały możliwość nawiązania współpracy ze szkołami z Ukrainy.

Rekrutacje

resizedIMG1605
metodydramowedabresize
part000001
DSC0792
DSC0118
31143706101554927993414478886645772759405514n
P8240254

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i dowiaduj się pierwszy o nadchodzących wydarzeniach!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.