||UWAGA!!! OSTATNIE 3 MIEJSCA||

Jeśli wiesz już co to jest „edukacja globalna", a ciągle zastanawiają Cię ostatnie upały, niepokoją doniesienia medialne ze świata i zastanawiasz się, jak odnaleźć się w tak szybko zmieniającym się otoczeniu kulturowym oraz jak pomóc odnaleźć się w nim dzieciom – przyjdź pogłębić swoją wiedzę i poznać ciekawe metody pracy z najmłodszymi.

Zapraszamy na zaawansowane warsztaty z edukacji globalnej - otwarte dla nauczycieli/ek edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, którzy uczestniczyli/ły już w podstawowych szkoleniach z tego zakresu, wdrażają edukację globalną w swojej pracy i zależy im na pogłębieniu swojej praktyki edukacyjnej oraz zwiększeniu jej jakości.

Kto: 16 nauczycieli/ek edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej

Gdzie: Krzyżowa (z możliwością noclegu)

Kiedy: 19-21 września 2019 i 17-19 października 2019 (można wziąć udział w jednym lub obu szkoleniach)

Co:

TEMATYKA SZKOLENIA 19-21 września 2019

Nie trzeba już daleko wyjeżdżać na wakacje, by doświadczyć spotkania z inną kulturą, ale jak to spotkanie przeżyć, aby było ono pozbawione lęku, uprzedzeń, aby było wzbogacające nas i dzieci? 

To szkolenie zaawansowane ma na celu zdobycie kompetencji potrzebnych do rozumienia i działania w sytuacji przenikania się systemów kulturowych  i społecznych, poznanie metod pracy z dziećmi pochodzącymi z innych krajów i kultur w Waszej klasie czy grupie przedszkolnej, poznanie metod integrujących klasę wokół międzykulturowości.  Zapraszamy do rozmowy o złożoności współczesnej tożsamości naszej i dzieci oraz o tym, jak edukować z poszanowaniem godności osobowej - świadomie, etycznie, skutecznie i w wymiarze globalnym.

TEMATYKA SZKOLENIA 17-19 października 2019 

Zmiany klimatu to aktualne zagadnienie związane z bliskimi nam wszystkim zjawiskami i wydarzeniami. Jest też powodem migracji, warunkuje sytuacje kobiet czy dzieci w rożnych zakątkach świata. Wszystko o jest siatką powiązań.  A my mamy na to wpływ!

To szkolenie zaawansowane ma na celu przybliżenie konsekwencji zmian klimatu na świecie i w naszym najbliższym otoczeniu oraz możliwości osobistego wpływu na ich ograniczenie lub łagodzenie w perspektywie lokalnej i globalnej. Zapraszamy Cię do rozmowy na temat zmiany klimatu z różnych perspektyw i dla różnych odbiorców. Pomożemy Ci wyjaśnić dzieciom przyczyny i skutki współczesnych migracji ludności na świecie. Pokażemy jak można wspierać dzieci w rozwijaniu ich krytycznego myślenia, argumentowania    i wymiany opinii w atmosferze wzajemnego szacunku.

****

  • Szkolenia odbywają się w czwartek od 15.00 do 19.00 , w piątek od 9.00 do 18.00 oraz w sobotę od 9.00 do 13.00.
  • Szkolenia odbywają się w formie warsztatowej, a udział w nich jest bezpłatny.
  • Organizatorzy nie pokrywają kosztów dojazdu do Krzyżowej.

Osoby zainteresowane proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i odesłania go do 31 sierpnia 2019 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin.pdf

Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2019 r.

Rekrutacje

resizedIMG1605
metodydramowedabresize
part000001
DSC0792
DSC0118
31143706101554927993414478886645772759405514n
P8240254

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i dowiaduj się pierwszy o nadchodzących wydarzeniach!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.