Aktualności

Serdecznie zapraszamy wszystkich Seniorów biorących udział w projekcie "Tradycja łączy pokolenia" na spotkanie wieńczące nasze działania w roku 2019.

Spotykamy się o godz. 16.00 w Krzyżowej w sali wielofunkcyjnej.

W programie same atrakcje: występ międzypokoleniowej grupy teatralnej, wymiana wrażeń z przebiegu projektu, mikołajkowe niespodzianki, przedświąteczne nastrajanie się i dużo, a nawet bardzo dużo, dobrej zabawy przy skocznej muzyce.

W projekcie "Tradycja łączy pokolenia" trwają warsztaty etnograficzne. W ich trakcie uczestnicy poszukują śladów kultury ludowej na Dolnym Śląsku. Taniec, śpiew, stroje ludowe, przedmioty codziennego użytku - to niektóre z tropów, które Seniorzy podejmują w celu zbadania tematu.

Warsztaty etnograficzne nie mają charakteru teoretycznych rozważań - to praca badawcza i eksperymenty w czystej postaci: jak taniec, to tańczymy; jak śpiew, to śpiewamy. A wszystkie odkrycia są skrupulatnie dokumentowane i staną się składową publikacji wieńczącej zajęcia.

23 września 2019 r. odbyło się w Krzyżowej spotkanie ponad 100 uczestników projektu "Tradycja łączy pokolenia" z powiatów świdnickiego, dzierżoniowskiego i wałbrzyskiego. Powodów do takiego spotkania było kilka: początek astronomicznej jesieni, pięć miesięcy trwania projektu, zbliżający się Międzynarodowy Dzień Seniora oraz to, że każdy powód jest dobry, żeby się wspólnie dobrze bawić.

Realizacja przedsięwzięcia rozpoczęła się równo pięć miesięcy temu, 25 kwietnia, od konferencji otwierającej. W kolejnych miesiącach Seniorzy brali udział w warsztatach komputerowych, przewodnickich, zajęciach dotyczących zdrowia Seniora i rozwoju osobistego oraz koncertach muzyki poważnej w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Krzyżowa-Music".

Dlaczego mój sąsiad robi ładniejsze zdjęcia niż ja❓
Czy jest jakiś przepis na dobrą fotkę, o którego istnieniu nie wiem❓
Dlaczego moich zdjęć nie ma w albumach❓
Czy kiedyś tam będą❓

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań szukają uczestnicy projektu "Tradycja łączy pokolenia", biorący udział w warsztatach fotograficznych.

Podczas zajęć Seniorzy mają okazję do zaglądania tam, gdzie jeszcze nie byli. Odwiedzają też miejsca, które dobrze znają, ale odkrywają je na nowo, przez pryzmat obiektywu.

Tradycja łączy pokolenia

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i dowiaduj się pierwszy o nadchodzących wydarzeniach!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok