Przeciw nazizmowi. Historia Freyi i Helmutha von Moltke

ZAPROSZENIE DLA SZKÓŁ NA POKAZ SPECJALNY FILMU "FREYA - MIŁOŚĆ W CZASACH OPORU" Z UDZIAŁEM TWÓRCÓW

Serdecznie zapraszamy szkoły na specjalny pokaz filmu „Freya – miłość w czasach oporu”, który odbędzie się 7 czerwca (czwartek), o godzinie 10:00
w Kinie Nowe Horyzonty (ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21).

Wstęp na pokaz jest bezpłatny.

ZAPROSZENIE DLA SZKÓŁ NA POKAZ SPECJALNY FILMU "FREYA - MIŁOŚĆ W CZASACH OPORU" Z UDZIAŁEM TWÓRCÓW

Serdecznie zapraszamy szkoły na specjalny pokaz filmu „Freya – miłość w czasach oporu”, który odbędzie się 6 czerwca (środa), o godzinie 10:00 w Kinie Helios w Opolu (Plac Kopernika 17).

Wstęp na pokaz jest bezpłatny.

10 maja o godz. 18.00, w Ewangelickim Kościele Opatrzności Bożej (ul. Kazimierza Wielkiego 29), odbyła się projekcja filmu "Freya - miłość w czasach oporu" oraz dyskusja o obywatelskiej odpowiedzialności. Wydarzenie, w ramach Festiwalu Kultury Protestanckiej, zorganizowała Akademia Europejska Fundacji "Krzyżowa".

Spotkanie było poświęcone historii wyjątkowych ludzi, których życie zostało naznaczone piętnem dramatycznej historii XX wieku. Ich przykład posłużył jako punkt wyjścia do dyskusji o obywatelskiej odpowiedzialności i odwadze cywilnej. Dzięki filmowi na kwestie te można było spojrzeć z dość nietypowej perspektywy - młodego małżeństwa, właścicieli majątku w Krzyżowej (wówczas - Kreisau), gospodarzy spotkań niemieckiej grupy opozycyjnej - Kręgu z Krzyżowej.

Bardzo cieszymy się, że filmowy dokument o Freyi von Moltke, jej rodzinie i historii Kręgu z Krzyżowej spotkał się z tak dużym zainteresowaniem.

14 grudna, 2017 roku, w II LO w Świdnicy odbyła się prezentacja filmu Freya – miłość w czasach oporu. W zajęciach prowadzonych przez Dominika Kretschmanna - Kierownika Miejsca Pamięci Krzyżowa oraz Barłomieja Gasiulewicza - Specjalistę ds. projektów edukacyjnych MDSM Krzyżowa, wzięła udział młodzież klas drugich, którymi opiekowała się ich nauczycielka języka niemieckiego - Aleksandra Królak-Wąsowicz.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i dowiaduj się pierwszy o nadchodzących wydarzeniach!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok