newsletter
Pl
De 
MICC School - Symulacja obrad Międzynarodowego Trybunału Karnego, Krzyżowa 19-24.11.2017 r. PDF Drukuj Email

Od 19. do 24. listopada br. trwa w Krzyżowej kolejna edycja międzynarodowego, wielokrotnie nagradzanego, projektu edukacyjnego dla młodzieży „Model International Criminal Court (MICC) School”. MICC to projekt, który ma już 12-letnią tradycję, ogromną popularność na całym świecie, a jego uczestników w Krzyżowej można liczyć w tysiącach. Tym razem do Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej przybyło ponad 40 uczniów z Polski, Niemiec, USA, Litwy, Holandii, Serbii i Czarnogóry, Izraela i Bośni i Hercegowiny.

Więcej…
 
Prezentacja polsko-niemieckiego podręcznika do historii z udziałem Minister Anny Zalewskiej - 20.11.2017 PDF Drukuj Email

W poniedziałek, 20 listopada 2017 r., Anna Zalewska - Minister Edukacji Narodowej oraz Britta Ernst, Minister Edukacji, Młodzieży i Sportu Kraju Związkowego Brandenburgia wzięły udział w prezentacji II tomu podręcznika pt. „Europa – nasza historia”, powstałego w ramach projektu pn. Polsko-Niemiecki podręcznik do nauczania historii. Spotkanie odbyło się w Krzyżowej.

W programie wydarzenia znalazła się prezentacja podręcznika, podczas której głos zabrali:
- Rolf Nikel - Ambasador Niemiec,
- prof. dr. hab. Igor Kąkolewski, koordynator naukowy projektu ze strony polskiej,
- prof. dr hab. Eckhardt Fuchs, koordynator naukowy projektu ze strony niemieckiej.

Panie Minister miały również okazję porozmawiać o podręczniku i wspólnym polsko-niemieckim projekcie z młodzieżą z Polski, Niemiec i Ukrainy. Obie Panie spotkały się także z dziennikarzami.

Więcej…
 
Młodzież z Głogowa Małopolskiego, Rheinberg i Lwowa na spotkaniu z Ministrami Edukacji Polski i Brandenburgii PDF Drukuj Email

W nadchodzącą niedzielę, 19 listopada 2017, przyjedzie do Krzyżowej 62 uczniów z Głogowa Małopolskiego, Rheinberg (Niemcy) i Lwowa (Ukraina), aby wziąć udział w programie wymiany szkolnej. Szkoły z Niemiec i Ukrainy prowadzą współpracę już od roku 2011, natomiast szkoła z Głogowa Małopolskiego dołączyła do projektu w roku 2016.

Więcej…
 
Spotkanie wokół publikacji „Listy na pożegnanie” Helmutha Jamesa i Freyi von Moltke – Wrocław, 17 listopada 2017 PDF Drukuj Email

17 listopada we wrocławskiej Barbarze (ul. Świdnicka 8) odbyło się spotkanie poświęcone publikacji "Listy na pożegnanie" Helmutha i Frei von Moltke, które ukazały się nakładem wydawnictwa ZNAK.


W dyskusji o książce wzięli udział:

  • dr Annemarie Franke – Muzeum Śląskie w Görlitz,
  • prof. Krzysztof Ruchniewicz - Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. W. Brandta,
  • dr Robert Żurek – Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego.

Moderatorem rozmowy była Agnieszka von Zanthier z Fundacji „Freya von Moltke-Stiftung dla Nowej Krzyżowej”.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 19