Wystawy czasowe

Do końca kwietnia będzie można oglądać w Krzyżowej wystawę poświęconą Harry'emu Hrabiemu Kesslerowi. Wystawa ma charakter otwarty i została udostępniona na terenie przez Pałacem.

Wystawa poświęcona życiu i dziełu hrabiego Harry’ego Kesslera przedstawia burzliwe życie tej barwnej postaci w oparciu o wybrane tematy. Hrabia Harry Kessler był nie tylko pierwszym posłem niemieckim w odrodzonej Polsce w 1918 roku – był także wielkim miłośnikiem sztuki i literatury. Poza osobistościami ze świata polityki utrzymywał też kontakty z wieloma artystami i pisarzami. Jego dzienniki i listy z poczty polowej to ważne relacje świadka historycznych wydarzeń.

Wystawa została udostępniona dzięki Konsulatowi Generalnemu Niemiec we Wrocławiu.

Ekspozycja dostępna jest w j. polskim i j. niemieckim.

Wystawa, której motto brzmi „Przywracać pamięć – ponad granicami” powstała jako międzynarodowy projekt, a jej ideą było przybliżenie nieznanych szerzej faktów dotyczących Zagłady na Ziemi Drohobyckiej.

Ekspozycja stanowi retrospektywną podróż, ukazującą dramatyczne losy obywateli polskich pochodzenia żydowskiego na terenie Borysławia, Drohobycza i okolic. Szczególne miejsce zajmują wspomnienia profesora Józefa Lipmana dotyczące tragicznych losów jego rodziny. Poświęcono także dużo uwagi osobom, które narażając życie swojej rodziny i własne ratowały Żydów przed niechybną śmiercią. Należą do nich między innymi Else i Berthold Beitz odznaczeni medalem Sprawiedliwi wśród Narodów Świata.

Wystawy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i dowiaduj się pierwszy o nadchodzących wydarzeniach!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok