Wydawnictwa Fundacji „Krzyżowa”

pod redakcją Tomasza Skoniecznego, wyd. Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego, 2017

„(Nie)obecne dziedzictwo. Rozważania o Kręgu z Krzyżowej” to najnowsza publikacja, która została wydana przez Fundację „Krzyżowa” oraz Fundację Konrada Adenauera. Wydawnictwo, które zawiera 13 tekstów, porusza zagadnienia związane z historią, programem i dziedzictwem Kręgu z Krzyżowej. Jest to efekt prac międzynarodowego i multidyscyplinarnego zespołu, który przez rok współpracował w ramach projektu „Dziedzictwo Kręgu z Krzyżowej dla współczesnej Europy”.

Książkę „(Nie)obecne dziedzictwo. Rozważania o Kręgu z Krzyżowej” można pobrać z naszej strony w formacie PDF.

pod redakcją Rafała Ciućki, wyd. Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego, 2005

13 scenariuszy wokół tematów cenzury, bibuła i wolność dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Oryginały prasy podziemnej, które omawiane będą podczas zajęć, są dostępne na miejscu. Publikacja tylko w języku polskim.

Krzyżowa 2017

Pamiętnik „Zielona, sypana, nie słodzę” to zapiski wspomnień starszych uczestników projektu „Tradycja łączy pokolenia”. Podczas licznych, indywidualnych spotkań seniorzy dzielili się swoimi historiami z młodzieżą. Publikacja zawiera historie i zdjęcia 12 starszych mieszkańców powiatu wałbrzyskiego, które spisali uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu.
Projekt „Tradycja łączy pokolenia” był realizowany przez Fundację „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego i został dofinansowany ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Krzyżowa 2017

Trzy publikacje powstałe w ramach realizowanego przez Fundację „Krzyżowa” projektu „Aktywizacyjny triatlon – młodzi w edukacji, zatrudnieniu, integracji” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. W poszukiwaniu dobrych praktyk przeciwdziałania bezrobociu w grupie docelowej NEET, sięgnięto po doświadczenia niemieckie, charakteryzujące się wysoką skutecznością. Poradnik Model Współpracy Międzysektorowej jest przewodnikiem po ścieżce prowadzącej do zawiązania partnerstwa jako formy współpracy w celu rozwiązywania pojawiającyych się problemów społecznych, głównie aktywizacji społeczno-zawodowej populacji NEET, czyli osób wykluczonych lub oddalonych od rynku pracy. Natomiast Poradnik Metody AsA stanowi opis niemieckiego modelu aktywizacji i integracji zawodowej AsA (Assistierte Ausbildung) i jego odpowiednika zaadaptowanego kulturowo na warunki polskie. Autorami publikacji jest zespół ekspercki w składzie: Paweł Ułaszewski, Alicja Przepiórska, Agnieszka Żak, Aleksandra Królak-Wąsowicz, Ewa Komenda, Jadwiga Marszałkowska, Joanna Czarnecka, Krzysztof Piłat, Iwona Machoń-Pluszczewska, Ryszard Sobański. Ekspert społeczny – Jan Kamiński.

Poradnik Model Współpracy Międzysektorowej  Poradnik Metody AsA  Skrypt szkoleniowy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i dowiaduj się pierwszy o nadchodzących wydarzeniach!