Wydawnictwa Fundacji „Krzyżowa”

pod redakcją Tomasza Skoniecznego, wyd. Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego, 2017

„(Nie)obecne dziedzictwo. Rozważania o Kręgu z Krzyżowej” to najnowsza publikacja, która została wydana przez Fundację „Krzyżowa” oraz Fundację Konrada Adenauera. Wydawnictwo, które zawiera 13 tekstów, porusza zagadnienia związane z historią, programem i dziedzictwem Kręgu z Krzyżowej. Jest to efekt prac międzynarodowego i multidyscyplinarnego zespołu, który przez rok współpracował w ramach projektu „Dziedzictwo Kręgu z Krzyżowej dla współczesnej Europy”.

Książkę „(Nie)obecne dziedzictwo. Rozważania o Kręgu z Krzyżowej” można pobrać z naszej strony w formacie PDF.

Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego w ramach projektu "Partnerstwo instytucji rynku pracy na rzecz rozwoju mobilności ponadnarodowej" wydała podręcznik pt. „Wspieranie kluczowych kompetencji na rynku pracy poprzez gotowość do mobilności - wdrażanie nowych metod projektów mobilności ponadnarodowej".

Podręcznik zawiera:

1. Ideę projektów mobilności ponadnarodowej i międzykulturowości

2. Inspiracje projektów mobilności ponadnarodowej od partnerów niemieckich

 Krzyżowa 2017

Publikacja  „Wspomnień czar - świadkowie czasu” to zapisy rozmów z uczestnikami drugiej edycji projektu „Tradycja łączy pokolenia”, powstałe podczas warsztatów dziennikarsko - komputerowych. Seniorzy dzielili się swoimi wspomnieniami z czasów ich dzieciństwa i młodości - czasów tuż powojennych. Druga część publikacji to wynik warsztatów przewodnickich, po zakończeniu których powstał fotoreportaż, utrzymany w stylu felietonów pt.: "Moim szlakiem". Całość spaja idea  miejsc, które są dla tożsamości uczestników ważne i kształtujące ich życie i doświadczenia. 

Publikacja powstała w ramach projektu "Tradycja łączy pokolenia" realizowanego przez Fundację "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego. Projekt dofinansowany ze środków Rządowego Programu Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Krzyżowa 2017

Pamiętnik „Zielona, sypana, nie słodzę” to zapiski wspomnień starszych uczestników projektu „Tradycja łączy pokolenia”. Podczas licznych, indywidualnych spotkań seniorzy dzielili się swoimi historiami z młodzieżą. Publikacja zawiera historie i zdjęcia 12 starszych mieszkańców powiatu wałbrzyskiego, które spisali uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu.
Projekt „Tradycja łączy pokolenia” był realizowany przez Fundację „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego i został dofinansowany ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i dowiaduj się pierwszy o nadchodzących wydarzeniach!