Aktualności

Day-Summer Camp in Krzyżowa

Międzykulturowe półkolonie w Krzyżowej

Bienvenidos al Internacional campamento de verano.


Tego lata szkoda siedzieć w domu, dlatego część dzieci zdecydowała się skorzystać z naszej propozycji i bierze udział w półkoloniach w Krzyżowej. Tygodniowy program zajęć obejmuje warsztaty plastyczne, językowe, przyrodnicze i sportowe. Zajęcia są prowadzone przez pedagożki Międzynarodowego Domu Spotkań Fundacji “Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego we współpracy z wolontariuszami z Hiszpanii, Portugalii i Niemiec.

„Peace begins with me” to polsko – niemiecko – czeski projekt edukacyjny dla młodzieży w wieku 13-17 lat. Grupa uczestników ma charakter inkluzyjny. Uczestnicy pochodzą nie tylko z różnych krajów, ale również z różnych grup społecznych (domy dziecka, rodziny zastępcze, uchodźcy, rodziny). Młodzież z mniejszymi szansami spotyka tu młodzież z wysokim kapitałem społecznym, kulturowym i finansowym. Grupy te w życiu społecznym często przynależą do homogenicznych środowisk, ale przy okazji projektu wchodzą we wzajemną interakcję. Spotkanie stwarza możliwość poznania różnorodnych poglądów, przekonań i potrzeb. W atmosferze wzajemnego szacunku uczestnicy rozmawiają ze sobą, starają się dostrzec wielość perspektyw i narracji oraz wyjaśnić różne punkty widzenia.

Program zajęć został tak dopracowany, by wspierać samodzielność oraz wszechstronny rozwój dzieci. Uczestnicy mają do wyboru szereg warsztatów artystycznych ( zajęcia cyrkowe, stolarskie, plastyczne), bogatą ofertę gier, zajęć językowych, sportowych i rekreacyjnych. Miejsce spotkania zobowiązuje, więc młodzież pozna również historię Krzyżowej i ludzi, którzy ją tworzyli. Uczestników zaprosimy do refleksji nad wartościami, które były i są ważne w miejscu międzynarodowego dialogu i porozumienia.

Jeśli wiesz już co to jest „edukacja globalna", a ciągle zastanawiają Cię ostatnie upały, niepokoją doniesienia medialne ze świata i zastanawiasz się, jak odnaleźć się w tak szybko zmieniającym się otoczeniu kulturowym oraz jak pomóc odnaleźć się w nim dzieciom – przyjdź pogłębić swoją wiedzę i poznać ciekawe metody pracy z najmłodszymi.

Zapraszamy na zaawansowane warsztaty z edukacji globalnej - otwarte dla nauczycieli/ek edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, którzy uczestniczyli/ły już w podstawowych szkoleniach z tego zakresu, wdrażają edukację globalną w swojej pracy i zależy im na pogłębieniu swojej praktyki edukacyjnej oraz zwiększeniu jej jakości.

Kto: 16 nauczycieli/ek edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej

Gdzie: Krzyżowa (z możliwością noclegu)

Kiedy: 19-21 września 2019 i 17-19 października 2019 (można wziąć udział w jednym lub obu szkoleniach)

W dniach 14-20 czerwca odbyła się w Krzyżowej kolejna, polsko-niemiecka, wymiana szkolna. Uczestnicy spotkania przyjechali ze szkół w Otwocku i Herford.

Dzięki zaplanowanym warsztatom integracyjnym i kreatywnym młodzież mogła lepiej się poznać. Spotkanie było też okazją do przyswojenia historii Polski i Niemiec oraz ich wzajemnych relacji na przestrzeni ostatniego wieku. Młodzież zdobyła również wiedzę o prawach człowieka oraz dyskutowała na temat aktualności historii. Grupa brała udział w zwiedzaniu Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau.

MDSM

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i dowiaduj się pierwszy o nadchodzących wydarzeniach!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok