Aktualności

16 września rozpoczęła się w Krzyżowej druga już wymiana szkół partnerskich z Olkusza i Gräfelfing. 34 uczniów w wieku 16 – 18 lat w trakcie spotkania w Krzyżowej weźmie udział w warsztatach integracyjnych, animacjach językowych, a także zajęciach wokół wystawy “Odwaga i pojednanie”. Młodzież pojedzie również wspólnie na wycieczkę do Wrocławia.

Spotkanie w Krzyżowej zakończy się 20 września, natomiast niemiecka grupa pojedzie jeszcze do Muzeum Auschwitz i do Krakowa.

Już po raz drugi odbywa się w Krzyżowej polsko-niemiecka wymiana szkolna Leszno-Mosbach. Cześć spotkania będzie miała miejsce w Lesznie a część w Krzyżowej.

W czasie pobytu w Krzyżowej uczniowie będą mieli okazję poznać lepiej siebie nawzajem, dowiedzieć się więcej o historii tego miejsca, a także Polski i Niemiec. Uczniowie w wieku od 15 do 17 lat wezmą udział m.in. w zajęciach integracyjnych i językowych, warsztatach tematycznych. Udadzą się również do Rogoźnicy, a w drodze powrotnej do Leszna zwiedzą również Wrocław.

W dniach 9-15 września w Krzyżowej odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu „Histoire Croisée/Entangled History as a perspective for non-formal education".

Histoire Croisée to szkolenie dla multiplikatorów z Niemiec, Polski i Ukrainy w zakresie opracowywania metod nieformalnej edukacji historycznej. Podczas szkolenia uczestnicy rozwijają i modyfikują metody, które mogą być stosowane w kolejnych międzynarodowych spotkaniach młodzieży, jak również w codziennej pracy osób pracujących z młodzieżą.

W dniach od 10 do 14 września odbywało się w Krzyżowej spotkanie młodzieży z Piaseczna i Pulheim. Wspólne spędzone dni stworzyły okazję, aby uczniowie lepiej się poznali i przełamali stereotypy. W programie spotkania znalazły się animacje językowe, warsztaty z edukacji międzykulturowej oraz zajęcia z wykorzystaniem metod pedagogiki przeżycia. Młodzież uczestniczyła też w grach, zajęciach sportowych, warsztatach kreatywnych. Grupa wyjechała również na wycieczkę do Wrocławia.

MDSM

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i dowiaduj się pierwszy o nadchodzących wydarzeniach!