Aktualności

Z przyjemnością informujemy, że projekt Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego - „Nasz wspólny świat – edukacja globalna dzieci” otrzymał najwyższą punktację w ramach zadania III konkursu „Edukacja Globalna 2018” i dofinansowanie Polskiej Pomocy oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Projekt jest zaplanowany na 3 lata (wrzesień 2018 - grudzień 2020) i zakłada szkolenia z edukacji globalnej dla nauczycieli i nauczycielek z przedszkoli z gminy wiejskiej/miejskiej Świdnica, dla studentów pedagogiki DSW z Wrocławia oraz dla podwarszawskich przedszkoli.

2 lipca w MDSM / IJBS International Youth Meeting Centre in Oświęcim rozpoczęło się polsko-niemiecko-ukraińskie seminarium dla edukatorek i edukatorów - "Europejscy liderzy młodzieżowi – wymiana doświadczeń, budowa dialogu - Ukraine Calling".

W projekcie uczestniczą przedstawicielki Fundacji "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego - Zuzanna Kornet (koordynatorka projektów Miejsca Pamięci) oraz Anna Sławczewa (specjalistka ds. Projektów Edukacyjnych w MDSM).

W dniach 29-30 czerwca gościliśmy w Fundacji "Krzyżowa" gości z Lublina i Przemyśla. Prezes Stowarzyszenia "Homo Faber" oraz przedstawiciele Związku Ukraińców w Polsce Oddział w Przemyślu spotkali się ze specjalistami z Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży, aby wymienić się doświadczeniami, metodami pracy, pomysłami i projektami.

Na pobyt złożyły się dyskusje, warsztaty, poznawanie historii Krzyżowej i Fundacji, a także zwiedzanie miejsc pamięci w okolicy.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu "POZNAЙ-CIE NAS". Inicjatywa wspierana jest przez Fundusz Obywatelski zarządzany przez Fundacja dla Polski.

Jak wygląda praca w międzynarodowej grupie młodzieży? W jaki sposób młodzież poznaje się i przyswaja język i kulturę kolegów z innego kraju? Dlaczego młodzi ludzie przyjeżdżają do Krzyżowej i dlaczego chcą do niej wracać?

Odpowiedzi na te pytania padły podczas dzisiejszego spotkania z udziałem Pani Anny Zalewskiej - Minister Edukacji Narodowej, Pani Ulrike Knotz - Konsul Generalnej Niemiec we Wrocławiu, Pani Ewy Nocoń - dyrektor zarządzająca Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM), które przyjechały aby spotkać się z młodzieżą w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży Fundacji "Krzyżowa".

MDSM

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i dowiaduj się pierwszy o nadchodzących wydarzeniach!