Aktualności

Tak, jak w latach ubiegłych na początku stycznia przyjadą do Krzyżowej uczniowie i uczennice z Warszawy, Berlina i Melitopola. Będzie to pierwsze polsko-niemiecko-urkaińskie spotkanie młodzieży w MDSM w Krzyżowej w 2019 roku. Podczas spotkania młodzi ludzie będą mieli okazję m.in. pogłębić wiedzę o tych trzech krajach, jak również dowiedzieć się o historii Krzyżowej w kontekście międzynarodowym.
Cieszymy się już bardzo na to spotkanie!

W dniach 10-16.01.2019 r. w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Kreisau odbędzie się trójstronne, polsko-niemiecko-greckie spotkanie młodzieży. Jego głównym tematem będzie migracja. W tym czasie uczestnicy będą mieli możliwość wymiany poglądów na takie tematy, jak rozwój i przyczyny masowych ruchów ludności.

Wymiana oferuje młodym ludziom możliwość poznania innych perspektyw i doświadczeń oraz omówienia wspólnych wartości, takich jak wolność i tolerancja. W ten sposób uczestnicy zostaną uwrażliwieni na różne opinie, perspektywy i stanowiska wobec tematów związanych z migracją.

Uczestnicy wezmą udział w grze symulacyjnej. Młodzi ludzie wcielą się w role uczestników szczytu Rady Europejskiej, na którym poruszany będzie temat europejskiej polityki azylowej i polityki dotyczącej uchodźców. Celem symulacji jest wymiana poglądów, a także poznanie pracy Rady Europejskiej oraz europejskich procesów decyzyjnych. Spotkanie jest również okazją do debaty na temat uczestnictwa w życiu politycznym i aktywnego obywatelstwa.

Projekt służy promowaniu wiedzy na temat praw człowieka i zachęca do dyskusji na temat wspólnych wartości europejskich. 

Koordynatorka: Charlotte Lohmann - specjalistka ds. projektów edukacyjnych MDSM w Krzyżowej

Finansowanie: Polsko-niemiecka Współpraca Młodzieży (DPJW)

Jak wyglądają nasze życia we współczesnej Europie? Jakie ma dla nas znaczenie historia Krzyżowej? Jak wyglądał opór podczas II Wojny Światowej, a co opór oznacza dla nas współcześnie?

Oto główne pytania, które poruszyła młodzież podczas międzynarodowej wymiany szkolniej Kraków (PL) - Toenisvorst (DE) - Charkiv (UA), która odbyła się w Krzyżowej w dniach 10-15 grudnia 2018.

Podczas spotkania młodzież uczyła się także współpracy, wzajemnego słuchania i rozumienia.

Edukacja  globalna jest odpowiedzią na wyzwania życia w globalnym świecie. Jest to rodzaj edukacji, który pomaga ludziom - także tym małym - odnaleźć się w tej skomplikowanej rzeczywistości, czuć się za nią odpowiedzialnym i wspólnie uczyć się jak zmieniać świat na lepsze. Aby wzmocnić swoje kompetencje w pracy z dziećmi poznaj treść i etykę edukacji globalnej, nowe metody pracy z dziećmi oraz przejdź trening zadaniowy w ramach czterech bloków szkoleniowych, które odbędą się od lutego do maja 2019 roku w Krzyżowej.

Szkolenie skierowane jest do nauczycieli i nauczycielek z placówek działających na terenie miasta Świdnica.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy i pozwól swoim wychowankom zrozumieć świat!

MDSM

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i dowiaduj się pierwszy o nadchodzących wydarzeniach!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok