Aktualności

Już po raz trzeci przyjechała do Krzyżowej grupa młodzieży z Warszawy i Krefeld. Pierwsza część wymiany ma miejsce w Krzyżowej. Następnie młodzież uda się do Warszawy, gdzie odbędzie się druga część spotkania.

W Krzyżowej uczniowie mieli możliwość m.in. poznania siebie nawzajem, przełamania stereotypów, kontaktu z rówieśnikami w języku obcym oraz zapoznania się z bogata historią Krzyżowej.

Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego zaprasza nauczycieli/ki, wychowawców oraz dyrektorów/ki szkół z Polski i Niemiec i z Białorusi, zainteresowanych realizacją trójstronnych wymian szkolnych/pozaszkolnych na seminarium kontaktowe. Seminarium odbędzie się w dniach od 6 do 10 maja 2019 w kompleksie pałacowo-konferencyjnym w Krzyżowej. 

Seminarium jest organizowane by rozwinąć współpracę partnerską między szkołami z Polski i Niemiec, oraz placówkami edukacyjnymi z Białorusi. Projekt wpisuje się w działalność mającą na celu zwiększenie zaangażowania partnerów z Białorusi w wymiany młodzieży. Podczas seminarium uczestnicy i uczestniczki będą planować projekty wymiany do przyszłej realizacji, będą mogli zapoznać się z niektórymi aspektami warsztatowymi wymiany, ale przede wszystkim się poznać i nawiązać kontakty.

Od 17 marca do 22 marca w Krzyżowej uczniowie i uczennice z Gimnazjum Nr 1 im. Obrońców Poczty Polskiej w Rabce Zdrój oraz z Heinrich-von-Zügel Gymnasium w Murhard biorą udział w szkolnej wymianie młodzieży dot. aktywności obywatelskiej. Podczas pierwszego dnia wymiany, gościem specjalnym spotkania młodzieży był Hans Jörg Neumann, konsul Generalny Niemiec we Wrocławiu, który opowiedział o swojej roli dyplomatycznej w stolicy Dolnego Śląska. Uczniowie mogli także zadać kilka pytań Konsulowi, dotyczących jego pracy.

Podczas warsztatów uczestnicy i uczestniczki będą podejmować tematy z edukacji globalnej, pokojowej oraz międzykulturowej, jednocześnie zastanawiając się jak być obywatelem, który podejmuje inicjatywę w tych obszarach (w obszarach globalnych czy międzykulturowych). Podczas wymiany młodzież odwiedzi Muzeum w Rogoźnicy, pojedzie do Świdnicy zwiedzić kościół Pokoju oraz wybierze się na wycieczkę do Wrocławia.

Współpraca pomiędzy Międzynarodowym Domem Spotkań Młodzieży w Krzyżowej a Liceum Ogólnokształcącym Carl-Friedrich-Gauss w Hemmingen istnieje od wielu lat. Każdego roku Krzyżową odwiedza młodzież z tej szkoły. W dniach 17-20.03.2019 r. w Kreisau ponownie odwiedzi nas prawie 100 uczennic i uczniów oraz 10 nauczycieli/lek.

Podróż studyjna szkoły z Hemmingen do Polski ma już swoją tradycję - to już 18 wizyta. W ciągu czterech dni młodzi ludzie poznają historię Krzyżowej i pogłębią swoją wiedzę podczas zróżnicowanych warsztatów. Program pobytu oraz tematyka zajęć zostały zaplanowane tak, aby wyjść naprzeciw zainteresowaniom i oczekiwaniom młodych ludzi.

MDSM

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i dowiaduj się pierwszy o nadchodzących wydarzeniach!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok