Aktualności

W dniach 4-9 listopada w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej gościliśmy grupę młodzieży z Wrocławia, Lwowa oraz Rheinbergu. Uczniowie i uczennice z Prywatnej Szkoły Podstawowej Parnas, Lwowskiego Liceum Ekonomicznego oraz Amplonius-Gymnasium po raz kolejny spotkali się na międzynarodowej wymianie szkolnej.

Młodzież w wieku od 13 do 15 lat uczyła się jak ze sobą współpracować, jak się komunikować używając języka werbalnego, jak i metod niewerbalnych. Podczas pobytu w Krzyżowej grupa brała udział w warsztatach kreatywnych oraz warsztatach z edukacji globalnej. Uczniowie i uczestnicy przyglądali się również tematom związanym z sąsiedztwem swoich krajów - jak bardzo się znamy i co o sobie wiemy (Niemcy, Polska, Ukraina).

W dniach 9 - 16 listopada 2018 w Krzyżowej odbędą się warsztaty w ramach projektu "Polskie rodziny w teatrze życia". W tygodniowych zajęciach udział weźmie młodzież polonijna z Gimnazjum im. J. Słowackiego w Bezdanach (Litwa) oraz uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Kłobucku (woj. śląskie).

"Polskie rodziny w teatrze życia" to kolejny projekt dofinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, w którym uczestnicy mają możliwość odkrywania historii w ciekawy, angażujący sposób, budując jednocześnie poczucie tożsamości poprzez świadome zajmowanie się historią swojej społeczności.

W dniach 5-9 listopada w Krzyżowej odbyło się polsko-niemieckie spotkanie młodzieży. Młodzi ludzie brali udział w warsztatach historycznych i zajęciach integracyjnych, podczas których mogli dowiedzieć się więcej o kulturze i historii swoich krajów oraz o sobie nawzajem. Wiele tematów w trakcie spotkania poświęcone było zagadnieniom europejskim. Uczestnicy mieliokazję dowiedzieć się więcej o historii kontynentu i przedyskutować bieżące wyzwania i możliwości Unii Europejskiej. Kolejny blok tematyczny poruszał zagadnienie przestrzeni wirtualnej - wyzwań i zagrożeń, jakie wiążą się z funkcjonowaniem w wirtualnym świecie.

DSC0003W dniach 8-10.11.2018 odbyło się III spotkanie szkoleniowe w ramach projektu „Nasz wspólny świat - edukacja globalna dzieci”. Wzięły w nim udział nauczycielki ze szkół i przedszkoli z gminy Świdnica:

  • SP w Witoszowie Dolnym
  • SP w Bystrzycy Górnej
  • SP w Grodziszczu
  • SP w Lutomii Dolnej
  • SP w Mokrzeszowie
  • Przedszkole "Bajkowa Dolinka" w Pszennie
  • Przedszkole " Zielna Kraina" w Krzyżowej

Tym razem szkolenie było wzbogacone spotkaniem z Eweliną Grądzką, ekspertką zajmującą się wprowadzaniem do polskich szkół filozofii dla dzieci.

MDSM

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i dowiaduj się pierwszy o nadchodzących wydarzeniach!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok