Aktualności

W dniu 25 kwietnia 2019, w godz. 10.00-15.00, odbyła się w Krzyżowej konferencja otwierająca tegoroczną edycję projektu "Tradycja łączy pokolenia". Było treściwie, zabawnie, a momentami także poruszająco.

To pierwsze spotkanie z uczestnikami miało w dużej mierze charakter informacyjno-organizacyjny, ale stworzyło też okazję do zapoznania się Organizatorów oraz Seniorów biorących udział w projekcie.

W ramach konferencji odbył się ponadto wykład dra Tomasza Skoniecznego (Akademia Europejska Fundacji "Krzyżowa"), dzięki któremu uczestnicy pogłębili wiedzę o historii Krzyżowej. Odbyło się także spotkanie z przedstawicielem Policji oraz prawnikiem - dostarczyło ono Seniorom istotnych informacji, jak skutecznie dbać o swoje bezpieczeństwo.

Na potrzeby projektu uruchomiona została podstrona, na której na bieżąco zamieszczane będą aktualne informacje i komunikaty dotyczące realizowanych i planowanych działań: TRADYCJA ŁĄCZY POKOLENIA.

Już za miesiąc rusza nowy projekt edukacyjny Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego dla szkół ponadpodstawowych z Powiatu Świdnickiego „Powiatowa droga do edukacyjnego sukcesu”.

Projekt realizowany będzie w pięciu liceach ogólnokształcących: w I, II i III LO w Świdnicy, LO w Świebodzicach i LO w Strzegomiu. W jego ramach odbywać się będą zajęcia dodatkowe dla młodzieży zdolnej oraz dla młodzieży, która wymaga specjalnych potrzeb edukacyjnych. Odbywać się będą wyjazdy edukacyjne, warsztaty w Krzyżowej. Nauczyciele także będą mogli skorzystać ze specjalnej oferty szkoleniowej Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli działającej przy Fundacji.

Młodzież będzie miała okazję uczestniczyć m.in. w ciekawych warsztatach cyfrowych „Digital Pathways”, które są wynikiem współpracy między Fundacją „Krzyżowa” a firmą H2 z Dublina. Początek roku szkolnego będzie natomiast dobrym momentem na warsztaty integracyjne dla wszystkich klas pierwszych, które odbędą się w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej.

14 maja 2019 roku, w ramach projektu „Każdy jest ważny - program rozwojowy świdnickich szkół”, odbyły się w Krzyżowej zajęcia rozwijające kompetencje cyfrowe. W warsztatach TIK wzięli udział uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Świdnicy.

Warsztaty prowadzone były przy użyciu metod wypracowanych w ramach międzynarodowego projektu "Digital Pathways", który został wybrany jako „success story” przez panel ekspertów z Dyrekcji Edukacji, Sportu Młodzieży i Kultury Komisji Europejskiej. „Success storys” to projekty, które wyróżnia twórcze podejście, innowacyjność wyników, ich wpływ na kształtowanie społeczeństwa i mogą one być źródłem inspiracji dla innych.

Zajęcia prowadzone były w grupie 15 osobowej przez 2 trenerów Katarzynę Śmiechowicz i Dariusza Horbaczyka.

3 kwietnia w Krzyżowej odbyło się drugie już spotkanie przygotowawcze do projektu "Tradycja łączy pokolenia", dofinansowanego w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS). To już ostatnie ustalenia przed konferencją otwierającą, która odbędzie się w Krzyżowej w dniu 25 kwietnia 2019.

Projekt "Tradycja łączy pokolenia" realizowany jest przez Fundację "Krzyżowa" od 2016 r. Celem projektu jest rozwój aktywności społecznej osób starszych poprzez integrację wewnątrz i międzypokoleniową.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i dowiaduj się pierwszy o nadchodzących wydarzeniach!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok