Aktualności

13 grudnia, w Krzyżowej, odbyło się ostatnie spotkanie w ramach projektu "Tradycja łączy pokolenia". Było to jednak spotkanie niezwykłe - wspólna wigilia uczestników- seniorów, młodzieży i dzieci z zaprzyjaźnionych szkół oraz koordynatorów, trenerów i pracowników Fundacji, którzy przez cały rok byli zaangażowani w projekt.

Program wydarzenia był bardzo bogaty - program artystyczny dzieci (Szkoła Podstawowa z Rogoźnicy), a także występy muzyczne i kabaretowe seniorów. Najważniejsze jednak były emocje. Popołudnie było pełne wzruszeń, podziękowań i życzeń. 

A my w Fundacji liczymy, że z uczestnikami projektu spotkamy się także w przyszłym roku.

resizedIMG20181213130958

W ramach projektu „Mozaika edukacyjna” w Krzyżowej do końca grudnia odbywają się zajęcia specjalistyczne dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych oraz nauczycieli i pracowników pedagogicznych:

  • Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. T. Kościuszki w Świdnicy;
  • Szkoły Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Świdnicy;
  • Szkoły Podstawowej nr 8 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Świdnicy;
  • Salezjańskiej Szkoły Podstawowej im. Sw. Dominika Savio w Lubinie;
  • Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych, Gmina Lubin.

"Z dwóch zrób trzy! Jak zorganizować trójstronną wymianę szkolną?": seminarium dla nauczycieli i pedagogów, 08-12.03.2019 w Krzyżowej

Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego zaprasza nauczycieli oraz pedagogów z Polski, Niemiec i Ukrainy na seminarium pt. "Z dwóch zrób trzy! Jak zorganizować trójstronną wymianę szkolną?", które odbędzie się w Krzyżowej w dniach od 08 do 12 marca 2019.

Do udziału szczególnie zachęcamy istniejące już partnerstwa polsko-niemieckie, które podczas seminarium będą miały możliwość nawiązania współpracy ze szkołami z Ukrainy.

W dniach 23.11. - 27.11.2018 odbyło się w Krzyżowej seminarium "Metody dramowe i teatralne wspierające komunikację w wymianie szkolnej", w którym udział wzięli nauczyciele oraz pedagodzy z Polski i Niemiec. Podczas warsztatów uczestnicy poznawali metody przydatne w pracy z grupą międzynarodową, w szczególności ćwiczenia dramowe i teatralne, metody teatru obrazu i teatru forum. Seminarium było też okazją do wymiany doświadczeń z dotychczas zrealizowanych własnych projektów wymian.

Nawiązane kontakty, nowe pomysły i inspiracje pomogą w planowaniu przyszłych projektów.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i dowiaduj się pierwszy o nadchodzących wydarzeniach!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok