Aktualności

Aktualności

Od 14 do 26 sierpnia w salach koncertowych Dolnego Śląska zabrzmią dźwięki muzyki klasycznej. 4. edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej Krzyżowa-Music to zaproszenie na spotkanie z niezwykłą muzyką, światowej sławy instrumentalistami oraz historią pojednania i dialogu.

W tym roku do Krzyżowej zjechali muzycy z ponad 20 krajów świata. Wśród nich znaleźli się: Anastasia Kobekina, Alexey Stadler, Claudio Bohorquez, Volker Jacobsen, Kolja Blacher, Adam Golka, Rafał Zambrzycki-Payne oraz po raz pierwszy w historii Krzyżowa-Music harfistka - Elsie Bedleem.

Po kilkudniowych warsztatach zaprezentują swoje umiejętności podczas koncertów we Wrocławiu, Szczawnie-Zdroju, Świdnicy, Mysłakowicach, Grodziszczu oraz w samej Krzyżowej. W repertuarze znalazły się m.in. dzieła Mozarta, Beethovena, Brahmsa i Schuberta. W związku z rocznicą 100-lecia niepodległości artyści sięgną także po utwory takich kompozytorów, jak: Paderewski, Karłowicz oraz Penderecki.

Misternie wykonane wieńce dożynkowe, kolorowe stragany, smaczne potrawy, gry i zabawy rodzinne, liczne konkursy z cennymi nagrodami, występy gminnych zespołów tanecznych i śpiewaczych oraz gwiazdy -  Tercetu Egzotycznego – to atrakcje tegorocznego Święta Plonów Gminy Świdnica.

26 sierpnia o g. 13.00 w Krzyżowej rolnicy, ogrodnicy, sadownicy, pszczelarze, mieszkańcy gminy oraz zaproszeni goście dziękować będą za zebrane plony. Dożynki gminne - to najważniejsze wydarzenie kulturalne w gminie Świdnica, które każdego roku obfituje w wiele niespodzianek i atrakcji. Również i w tym roku ich nie zabraknie. Na wspólne dziękczynienie za zebrane plony i wspólne świętowanie serdecznie zapraszają Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek, sołectwo Witoszów Dolny, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji oraz Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego.

25 lipca we Wrocławiu oraz Krzyżowej odbyły się dwie konferencje prasowe zapowiadające Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej Krzyżowa-Music. Mieliśmy okazję zaprezentować program festiwalu - koncerty oraz wydarzenia towarzyszące, a także zapowiedzieć muzyków, którzy nas odwiedzą w tym roku.

Partnerem wrocławskiego spotkania z dziennikarzami była Fundacja Bente Kahan, która organizuje muzyczne Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem. Oba festiwale współpracują ze sobą drugi rok z rzędu - finałowy koncert Krzyżowa-Music odbędzie się właśnie w Synagodze Pod Białym Bocianem.

Obie konferencje uświetnił występ Vivane Hagner - dyrektor artystycznej Festiwalu Krzyżowa-Music, a przede wszystkim światowej sławy skrzypaczki.

ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ PRASOWĄ

Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego
oraz
Fundacja Bente Kahan
zapraszają na konferencję prasową

informującą o czwartej edycji
Festiwalu Muzyki Kameralnej Krzyżowa-Music. Muzyka dla Europy

oraz dwunastej edycji festiwalu muzycznego
Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem

Konferencja odbędzie się 25 lipca br., o godz. 11.00 w Domu dla Kultury OP ENHEIM (Wrocław, Plac Solny 4, Salon Herz, 5 piętro).

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i dowiaduj się pierwszy o nadchodzących wydarzeniach!