Aktualności

W dniach 13-15 lutego zespoły pracowników Fundacji „Krzyżowa“ i naszego berlińskiego partnera Kreisau-Initiative e.V. wzięły udział w corocznej konferencji programowej. Tym razem spotkanie odbyło się w Krzyżowej.


W programie spotkania znalazły się m.in. warsztaty na temat odwagi do zmian, prowadzone przez trenerkę zewnętrzną, szkolenie z zakresu "Deep Democracy" czyli jak rozmawiać z młodzieżą o trudnych tematach i jak radzić sobie z konfliktami, a także warsztaty uczenia transformatywnego.

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci wieloletniego pracownika Fundacji "Krzyżowa", śp. Zbigniewa Andrzejczyka.


Wraz z odejściem Zbyszka tracimy ważnego pracownika Fundacji, specjalistę w swoim fachu, współpracownika,  sąsiada, a dla wielu z nas - przyjaciela. Na Zbyszka zawsze mogliśmy liczyć - na Jego bezinteresowną chęć niesienia pomocy, dowcip, uśmiech, na życzliwość i dobroczynność.

Śmierć Zbyszka jest dla nas ciosem. Nie ma słów by opisać żal i współczucie, jakie w tej chwili czujemy.
Zbyszku, będzie nam Ciebie bardzo brakowało!

Najszczersze wyrazy współczucia składamy żonie Dorocie, córkom Monice i Sabinie, najbliższej rodzinie oraz wszystkim bliskim śp. Zbigniewa Andrzejczyka.

Zarząd oraz pracownicy Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy informację o tragicznej śmierci Prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

Niedzielne wydarzenia podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku mało kogo pozostawiły obojętnym. Akt przemocy, jakiego dokonano wobec Prezydenta Pawła Adamowicza, wzbudził w nas ogromny sprzeciw i oburzenie. Poruszający był również fakt, że do tego tragicznego zdarzenia doszło podczas finału przedsięwzięcia będącego symbolem aktywności społeczeństwa obywatelskiego, a chwilę wcześniej śp. Paweł Adamowicz mówił o dobru, które czynią mieszkańcy jego miasta.

W tych dramatycznych okolicznościach pamiętajmy o wartości życia i sile dobra. Nie eskalujmy nienawiści i bierzmy odpowiedzialność za swoje słowa. Wspólnie budujmy rzeczywistość, w której takie akty przemocy nie będą miały miejsca.

Wyrazy głębokiego współczucia i żalu kierujemy do Rodziny i Bliskich śp. Pawła Adamowicza.

Zarząd Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego

Okres świąteczny i koniec roku to czas podsumowań i wspomnień. Przygotowujemy się również do wyzwań, które czekają na nas już wkrótce. Dla Fundacji „Krzyżowa” rok 2019 będzie ważnym czasem rocznic i odwołań (30. rocznica konferencji „Chrześcijanin w społeczeństwie”, 30. rocznica Mszy Pojednania).

Ale nim skończy się ten rok, chcielibyśmy przypomnieć o wydarzeniu z 1998 r., które wspominaliśmy w czerwcu – uroczystym otwarciu Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży.

Pani dr Ewa Unger – współzałożycielka Fundacji i wieloletnia przewodnicząca Zarządu Fundacji, specjalnie dla nas wspominała ten uroczysty moment z historii Krzyżowej.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i dowiaduj się pierwszy o nadchodzących wydarzeniach!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.