Aktualności
Jak podaje Fundacja Sendzimira, statystyczny Polak wypija ponad 90 l wody butelkowanej rocznie, z czego tylko co czwarta plastikowa butelka trafia do recyklingu, a pozostałe butelki trafiają na wysypisko, gdzie do całkowitego rozkładu potrzebują około 800 lat!
Pijąc wodę z kranu, chronimy środowisko!
Naszymi działaniami zamierzamy zwiększać świadomość ekologiczną wśród naszych gości, szczególnie wśród dzieci i młodzieży i zachęcać do działań ekologicznych promując proste, przyjazne dla człowieka i dla środowiska rozwiązania.
 
Poidełko z ogólnodostępną, filtrowaną wodą z kranu znajduje się w budynku "Obora" obok wejścia do Restauracji.

Polecamy rozmowę w Radiu COSMO. Z dr. Robertem Żurkiem - dyrektorem zarządzającym Fundacji "Krzyżowa", rozmawiał Maciej Wiśniewski.

"Jeśli spojrzymy na obecną sytuację Europy i społeczeństw europejskich, to widzimy, że potrzeba dialogu, współpracy ponad podziałami, porozumienia, budowania kultury zaufania i współpracy, to wyzwanie, które jest nadal aktualne" – podkreśla dr Żurek.

https://www1.wdr.de/radio/cosmo/programm/sendungen/radio-po-polsku/robert-zurk-100.html 

W dniach 13-15 lutego zespoły pracowników Fundacji „Krzyżowa“ i naszego berlińskiego partnera Kreisau-Initiative e.V. wzięły udział w corocznej konferencji programowej. Tym razem spotkanie odbyło się w Krzyżowej.


W programie spotkania znalazły się m.in. warsztaty na temat odwagi do zmian, prowadzone przez trenerkę zewnętrzną, szkolenie z zakresu "Deep Democracy" czyli jak rozmawiać z młodzieżą o trudnych tematach i jak radzić sobie z konfliktami, a także warsztaty uczenia transformatywnego.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i dowiaduj się pierwszy o nadchodzących wydarzeniach!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok