Aktualności


Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego

zaprasza na konferencję prasową
zapowiadającą piątą edycję

Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej Krzyżowa-Music.
Muzyka dla Europy
18 sierpnia – 1 września 2019 r.

Dolny Śląsk (Krzyżowa, Wrocław, Świdnica, Szczawno – Zdrój, Grodziszcze)

 

Konferencja odbędzie się 27 czerwca br., o godz. 11.00
w Domu dla Kultury OP ENHEIM
(Wrocław, Plac Solny 4, Salon Herz, 5 piętro)

 

Podczas konferencji zostanie zaprezentowany program jubileuszowej edycji festiwalu Krzyżowa-Music. Zapowiemy największe atrakcje festiwalu i przestawimy muzyków, którzy przyjadą tego lata do Krzyżowej i będą koncertować na Dolnym Śląsku. W konferencji weźmie również udział przedstawicielka Fundacji Bente Kahan, która zapowie festiwal Lato w Synagodze pod Białym Bocianem, w ramach którego odbędzie się jeden z koncertów Krzyżowa-Music. Zaprosimy również Państwa na wyjątkowy koncert, który odbędzie się w Krzyżowej 1 września – w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Finałem konferencji będzie krótki recital muzyków Krzyżowa-Music.

Czas trwania konferencji: 30-40 min.

Tej wiosny w Krzyżowej dużo się dzieje, ale naszemu zespołowi merytorycznemu udało się znaleźć czas na doszkalanie się. W ramach projektu "Ku zrównoważonemu rozwojowi w edukacji i praktyce" - finansowanego prze Fundację Heinricha Bölla, odbywają się u nas spotkania szkoleniowe dla pracowników. W środę, 29 maja, rozmawialiśmy z ekspertką, Emilią Ślimko z Polskiej Zielonej Sieci i Fundacji Otwarty Plan o zmianach klimatu, ich przyczynach i skutkach oraz zastanawialiśmy się, w jaki sposób podejmować te tematy w pracy edukacyjnej.

Serdecznie zapraszamy na Koncert Chopinowski, który odbędzie się w Krzyżowej 2 czerwca o godz. 21.00. Podczas koncertu usłyszymy utwory Fryderyka Chopina w wykonaniu Gracjana Szymczaka - jednego z czołowych polskich pianistów młodego pokolenia.

Koncert jest wydarzeniem towarzyszącym międzynarodowemu sympozjum „30 lat po Mszy Pojednania. Relacje polsko-niemieckie na poziomie samorządowym. Osiągnięcia i perspektywy”, które odbywa się w dniach 1-3 czerwca 2019 r. w Krzyżowej.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i dowiaduj się pierwszy o nadchodzących wydarzeniach!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok