Zrealizowane projekty

Od 4 do 11 sierpnia w Krzyżowej odbywał się międzynarodowy inkluzyjny festiwal tańca. Uczestnicy festiwalu przybyli do Krzyżowej m.in. z Niemiec, Polski, Czech, Estonii, Grecji, USA i Ukrainy. Uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach tanecznych, muzycznych i śpiewu. Spotkanie zakończyło się wspólnie przygotowanym występem.

Organizator: Kreisau-Initiative e.V.
Partnerzy:  Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego

„Kuźnia Młodych Artystów” to wyjątkowy, międzynarodowy projekt, który regularnie odbywa się w Krzyżowej. Ponad 30 dzieci z Polski, Niemiec i Ukrainy spotyka się ponownie, żeby razem odkrywać swoje talenty i zawierać nowe przyjaźnie.

Do „Kuźni” zapraszamy nie tylko dzieci z różnych krajów, ale również z różnych grup społecznych (domy dziecka, rodziny zastępcze, uchodźcy, rodziny). Dzieci z mniejszymi szansami spotykają tu dzieci z wysokim kapitałem społecznym, kulturowym i finansowym. Grupy te w życiu społecznym często przynależą do homogenicznych środowisk, ale przy okazji projektu wchodzą we wzajemną interakcję. Spotkanie stwarza możliwość poznania różnorodnych poglądów, przekonań i potrzeb.

W dniach 16-21 czerwca odbyła się w Krzyżowej polsko-niemiecka wymiana szkolna Warszawa-Wesoła -Hohenmölsen. Obie szkoły były już w Krzyżowej wielokrotnie!

W czasie spotkania młodzież miała okazję poznać siebie nawzajem, dowiedzieć się więcej o historii stosunków polsko-niemieckich, a także przełamać barierę językową. Uczniowie w wieku od 16 do 18 lat wzięli udział m.in. w zajęciach integracyjnych i językowych, warsztatach tematycznych. Udali się również do Wrocławia i Rogoźnicy.

W dniach 15 -20 czerwca odbyła się w Krzyżowej wymiana szkolna Wrocław-Berlin. 23 uczestników przyjechało ze szkół: Społeczne Liceum Ogólnokształcące Autorska Szkoła Samorozwoju ASSA oraz Freie Sekundarschule MontPepper.

W ramach spotkania odbyły się zajęcia integracyjne oraz animacje językowe. Uczniowie wzięli również udział w warsztatach fotograficznych i plastycznych zainspirowanych filmem „Twój Vincent”.

Młodzież zwiedziła także okolicę – w tym zdobędzie szczyt Gór Sowich – Wielką Sowę.

MDSM

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i dowiaduj się pierwszy o nadchodzących wydarzeniach!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok