newsletter
Pl
De 
Młodzież z Niemiec, Ukrainy i Polski na pierwszej w tym roku międzynarodowej wymianie szkolnej w Krzyżowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
środa, 11 stycznia 2017 12:30

Pierwsi goście w Nowym Roku przyjechali do Krzyżowej już 9 stycznia. W wymianie szkolnej polsko-niemiecko-ukraińskiej, która potrwa do 13 stycznia, biorą udział uczniowie ze szkół średnich z Warszawy, Berlina i Melitopola.


Jest to już kolejne spotkanie młodzieży z tych szkół. Młodzi Polacy, Ukraińcy i Niemcy przyjeżdżają do Krzyżowej trzeci rok z rzędu w ramach projektu edukacyjnego organizowanego przez Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży Krzyżowa.

Wymiany szkolne to jeden z ważniejszych projektów realizowanych przez MDSM w Krzyżowej. Ich celem jest integracja młodzieży z różnych krajów oraz poznanie zwyczajów i historii państw europejskich. Punktem odniesienia do międzynarodowej dyskusji jest przede wszystkim wyjątkowa historia Krzyżowej, której elementy są przykładem oporu wobec totalitaryzmów, a jednocześnie wyjątkowej odwagi do pojednania.

GALERIA ZDJĘĆ


Organizatorzy: Zespół Szkół Hotelarsko-Turystyczno-Gastronomicznych nr 1 w Warszawie, Hermann-Hesse-Schule in Berli, Educational School 16 in Melitopol, Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego.

Współfinansownie: Polsko- Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM)

Koordynator projektu: Bartek Gasiulewicz - specjalista ds. projektów edukacyjnych MDSM w Krzyżowej, Lena Syrbu - wolontariuszka MDSM