newsletter
Pl
De 
Polsko-niemiecka wymiana szkolna Wałbrzych – St.Ottilien – Krzyżowa, 23-28.04.2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
piątek, 28 kwietnia 2017 17:17

W ten wyjątkowo chłodny kwiecień do Krzyżowej przyjechali uczniowie z dwóch szkół partnerskich – z Zespołu Szkół nr 1 z Wałbrzycha na Dolnym Śląsku oraz z Rhabanus-Maurus-Gymnasium w St. Ottilen w Bawarii. Spotkanie przedstawicieli obu uczelni odbywa się już po raz 12. W międzykulturowym spotkaniu oraz w warsztatach historycznych uczestniczyło 61 uczniów.


Tematem zajęć były zarówno historia Krzyżowej i oporu w czasie wojny, jak i stosunki polsko-niemieckie po II wojnie światowej czy też problematyka nierówności społecznych i stereotypy kulturowe.

Niewielka odległość między Wałbrzychem do Krzyżową umożliwiły niemieckim uczniom wizytę w polskiej szkole. Mieli okazję uczestniczyć w różnych lekcjach ze swoimi polskimi kolegami i sprawiło im to wiele radości. Kolejną wspólną wyprawą była wycieczka do stolicy Dolnego Śląska, Wrocławia, gdzie uczniowie m.in. szukali ukrytych w centrum krasnali.

Cieszymy się bardzo, że w Krzyżowej odbywają się tak wieloletnie partnerstwa. Chętnie je wspieramy i dziękujemy za dobrą współpracę!

GALERIA ZDJĘĆ


Organizatorzy:
Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego
Zespół Szkół nr 1 z Wałbrzycha
Rhabanus-Maurus-Gymnasium w St. Ottilen

Współfinansownie: Polsko- Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM)

Koordyncja MDSM: Sofie Koscholke - specjalistka ds. projektów edukacyjnych MDSM w Krzyżowej, Mathilda Suessmilch – woluntariuszka EVS w Krzyżowej