newsletter
Pl
De 
Weź udział w warsztatach o ks. Bolesławie Kałuży!

Interesujesz się historią współczesną? Wiesz co zdarzyło się 12.11.1989 r. w Krzyżowej? Słyszałeś/aś już o ks. Bolesławie Kałuży i Fundacji "Krzyżowa"?

Zapraszamy w dniach 18-23.07.2016 na warsztaty o ks. Bolesławie Kałuży, który był jednym z gospodarzy Mszy Pojednania.

Podczas warsztatów będziecie mieli możliowść pracować metodą oral history i być twórcami materiałów, które pomogą w stworzeniu komiksu o życiu ks. Kałauży.


Następnie w tygodniu od 25.07 zapraszamy uczestników warsztatów na spotkanie z przedstawicielami wrocławskiego oddziału Klubu Inteligencji Katolickiej.

Więcej …

aktualności

Aktywne i intensywne dni spotkań w Krzyżowej

Od 6 do 11 czerwca 2016 w Krzyżowej spotkały się, jak prawie co roku, dwie szkoły z Kłodawy i Laatzen. Grupa składała się z 79 uczestników.

W poniedziałek uczniowie przybyli do Krzyżowej. Po kolacji zaczął się program. Odbyło się wprowadzenie do programu (reguły, plan ośrodka, oczekiwania uczestników). Następnie za pomocą metody „drzewko oczekiwań” dowiedzieliśmy się jakie obawy i oczekiwania mają uczestnicy. Po tej części uczniowie mieli możliwość lepiej poznać się wzajemnie. Pomoc w tym zadaniu miała metoda „prawidłowy porządek” czyli ustawienie się według imienia, rozmiaru buta lub liczby posiadanego rodzeństwa.

Więcej …
 
Nowa wiedza poprzez komunikację

Od 23 do 27 maja w Krzyżowej miała miejsce kolejna polsko-niemiecko-ukraińska wymiana szkolna. Po raz drugi ukraińska szkoła z Rivne i polska szkoła z Zalasewa dołączyły do szkoły z Peine (Niemcy) aby wspólnie spotkać się w Krzyżowej.

W poniedziałek uczestnicy mieli możliwość odpocząć po długiej drodze i pospacerować po terenie ośrodka. Po kolacji rozpoczęliśmy realizację programu spotkania wprowadzeniem (reguły, plan ośrodka, oczekiwania uczestników). Następnie za pomocą metody „drzewko oczekiwań” dowiedzieliśmy się jakie obawy i oczekiwania mają uczestnicy.

Więcej …
 
KONKURS na ilustracje i dialogi do komiksu o ks. Bolesławie Kałuży!

Zapraszamy ilustratorów i studentów kierunków artystycznych do udziału w konkursie na stworzenie ilustracji i dialogów który przedstawi osobę księdza Kałuży jako kapłana, który był gospodarzem Mszy Pojednania w Krzyżowej. Dzięki temu komiksowi chcemy popularyzować wiedzę o księdzu Kałuży, wykorzystując stworzony komiks także jako narzędzie edukacyjne.
Więcej …

galeria
fundacja "krzyżowa"
dla porozumienia europejskiego
krzyżowa 7, 58-112 grodziszcze
tel: 74 85 00 300
fax: 74 85 00 305