newsletter
Pl
De 
Nagrodę im. Eriki Pitzer przyznawana przez Fundację Willy Robert Pitzer Stiftung, w 2016 roku otrzymał MDSM Krzyżowa14 lipca 2016 roku w Bad Nauheim koło Frankfutu nad Menem odbyła się uroczystość wręczenia nagrody im. Eriki Pitzer przyznawanej przez Fundację Willy Robert Pitzer/ Willy Robert Pitzer Stiftung. Tegorocznym laureatem nagrody została wybrana Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego.Fundacja „Krzyżowa” została wyróżniona za zaangażowanie w obszarze działalności na rzecz budowania porozumienia między Europą Wschodnią i Zachodnią. Na szczególne wyróżnienie zasługuje praca z młodzieżą, prowadzona przez Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży (MDSM), który jest jednym z działów polskiej Fundacji „Krzyżowa”. Praca ta ma ogromny wpływ na budowanie nie tylko porozumienia europejskiego w wymiarze kulturowym między młodym pokoleniem, ale również buduje mosty pomiędzy przeszłością a teraźniejszością.

Więcej …

aktualności

Uchodźcy w Europie - Witaj "Ziemio Obiecana"? - UWAGA mamy jeszcze kilka wolnych miejsc dla uczestników z Polski

Poszukujemy nauczycieli z Polski, którzy wraz ze swoimi uczniami wezmą udział w polsko-niemiecko-greckim spotkaniu młodzieży "Uchodźcy w Europie - Witaj "Ziemio Obiecana"?.

Tematem projektu jest ucieczka. W trakcie warsztatów oraz podczas gry symulacyjnej uczestnicy pochylą się nad takimi zagadnieniami jak ucieczka, prawa człowieka, odwaga cywilna i uczestnictwo. W programie przewidziany jest także całodzienny wyjazd do Wrocławia.

Więcej …
 
Asos szklakiem dolnośląskich zamków i pałaców

W ramach projektu „Tradycja łączy pokolenia” zaplanowane zostały trzy wycieczki szlakiem dolnośląskich zamków i pałaców. Pierwsza odbyła się w dniu 15.09.2016 r. i prowadziła śladami rodziny Hochbergów – przez Książ, Palmiarnię aż po uzdrowisko Szczawno Zdrój. 45 osobową grupę prowadził przewodnik – Jacek Pielich, na co dzień przewodnik po Zamku Książ.

Więcej …
 
Po raz piąty razem w Krzyżowej. Spotkanie młodzieży Jaworzno – Pirna

Pięciodniowe spotkanie uczniów z Pirny i Jaworzna pełne wrażeń i ciekawego programu dobiegło końca, jednak dla wielu uczniów pozostanie z pewnością jeszcze na długo w ich pamięci. W czasie spotkania uczniowie z Niemiec i Polski poznawali siebie nawzajem, a także historię i kulturę swoich krajów.

Zabawy integracyjne i animacje językowe szybko zbliżyły do siebie polskich i nieniemieckich uczestników. Ćwiczenia na zaufanie w czasie warsztatu ruchowego doskonale dopełniły proces integracji, o czym świadczyła miła i swobodna atmosfera w grupie.

Więcej …

galeria
fundacja "krzyżowa"
dla porozumienia europejskiego
krzyżowa 7, 58-112 grodziszcze
tel: 74 85 00 300
fax: 74 85 00 305