newsletter
Pl
De 
Nagrodę im. Eriki Pitzer przyznawana przez Fundację Willy Robert Pitzer Stiftung, w 2016 roku otrzymał MDSM Krzyżowa14 lipca 2016 roku w Bad Nauheim koło Frankfutu nad Menem odbyła się uroczystość wręczenia nagrody im. Eriki Pitzer przyznawanej przez Fundację Willy Robert Pitzer/ Willy Robert Pitzer Stiftung. Tegorocznym laureatem nagrody została wybrana Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego.Fundacja „Krzyżowa” została wyróżniona za zaangażowanie w obszarze działalności na rzecz budowania porozumienia między Europą Wschodnią i Zachodnią. Na szczególne wyróżnienie zasługuje praca z młodzieżą, prowadzona przez Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży (MDSM), który jest jednym z działów polskiej Fundacji „Krzyżowa”. Praca ta ma ogromny wpływ na budowanie nie tylko porozumienia europejskiego w wymiarze kulturowym między młodym pokoleniem, ale również buduje mosty pomiędzy przeszłością a teraźniejszością.

Więcej …

aktualności

Ograniczony dostęp do Domu na Wzgórzu

Drodzy Goście,

z powodu renowacji mostu nad rzeką Piławą w terminie od 01. do 20. sierpnia zwiedzanie Domu na Wzgórzu ( na przykład w ramach oprowadzeń) będzie możliwe tylko w bardzo ograniczonym zakresie: zamknięta jest bezpośrednia droga dla pieszych przez Aleję Dębową. Prosimy o wyrozumiałość.

 
Konkurs na stanowisko Członka Zarządu Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego


Rada Nadzorcza Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego ogłasza konkurs na stanowisko Członka Zarządu Fundacji.Zakres obowiązków:

  • nadzór merytoryczny i organizacyjny nad Międzynarodowym Domem Spotkań Młodzieży, Akademią Europejską oraz Miejscem Pamięci w Krzyżowej;
  • przygotowanie koncepcji działania obszarów merytorycznych oraz jej realizacja;
  • reprezentowanie Fundacji na zewnątrz w Polsce i Niemczech;
  • bieżące zarządzanie pracami i zespołem Fundacji we współpracy z pozostałymi Członkami Zarządu Fundacji;
  • wystąpienia publiczne oraz uczestnictwo w dyskusjach na temat stosunków polsko-niemieckich i tematyki integracji europejskiej.
Więcej …
 
Fundacja „Krzyżowa” poszukuje 2 osób na stanowisko: Specjalista(ka) ds. projektów edukacyjnych Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży
Praca dla młodzieży i z młodzieżą w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej to najważniejszy projekt realizowany przez Fundację „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego. Działalność pedagogiczna, której celem jest zbliżanie do siebie ludzi mimo dzielących ich różnic językowych czy światopoglądowych, prowadzona jest w Krzyżowej już od początku lat 90. Obecnie przeprowadzamy rocznie ponad sto programów różnego typu, w których bierze udział około dziesięciu tysięcy młodych ludzi z Polski, Niemiec i innych krajów Europy i świata.

Więcej …

galeria
fundacja "krzyżowa"
dla porozumienia europejskiego
krzyżowa 7, 58-112 grodziszcze
tel: 74 85 00 300
fax: 74 85 00 305