newsletter
Pl
De 
„25 lat Traktatu o Dobrym Sąsiedztwie i Przyjaznej Współpracy jako krok milowy w budowaniu nowego ładu europejskiego po 1989 r.
Szanowni Państwo, Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego ma zaszczyt zaprezentować publikację powstałą w ramach projektu „25 lat Traktatu o Dobrym Sąsiedztwie i Przyjaznej Współpracy jako krok milowy w budowaniu nowego ładu europejskiego po 1989 r. - przyczynek do ogólnopolskiej debaty publicznej.”, realizowanego w ramach zadania publicznego „Wsparcie wymiaru samorządowego i obywatelskiego polskiej polityki zagranicznej 2016”.

Celem projektu był wzrost świadomości szerokich grup społecznych dzięki prowadzeniu ogólnopolskiej debaty dotyczącej roli Polski jako kraju, który jest jednym z filarów stabilności, bezpieczeństwa i rozwoju Europy, potwierdzonej wartością traktatu i innych działań Polski zmierzających do podnoszenia jakości współpracy sąsiedzkiej i prowadzenia polityki zagranicznej. Ma również za zadanie rozwój refleksji nad aspektami związanymi z rolą Traktatu i prowadzeniem polityki zagranicznej czy wzrost wiedzy wśród młodzieży i studentów na temat roli Traktatu w kształtowaniu stosunków międzynarodowych i drogi do dobrosąsiedzkich stosunków.

Więcej …

aktualności

Konferencja programowa kadry pedagogicznej Kreisau-Initiative e.V. oraz Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego – Krzyżowa,16-17 stycznia 2017

W najbliższy poniedziałek rozpocznie się dwudniowa konferencja programowa Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego oraz Kreisau-Initiative e.V. – stowarzyszenia, działającego w Berlinie, które wspiera działania statutowe Fundacji. Spotkanie, tradycyjnie już, odbywa się raz do roku.

Celem konferencji jest wymiana doświadczeń obu partnerów, którzy realizują swoje projekty edukacji pozaformalnej w Krzyżowej oraz omówienie planów na kolejny rok. Program uwzględnia części szkoleniowe oraz warsztatowe, które pozwalają kadrze poszerzyć swoje kompetencje.

Więcej …
 
Konferencja upowszechniająca projekt Digital Pathways

Dziś na terenie Fundacji „Krzyżowa” odbyła się konferencja upowszechniająca międzynarodowy projekt „Digital Skills Pathways for Youth across Europe”.

W konferencji wzięli udział dyrektorzy oraz nauczyciele szkół podstawowych I gimnazjalnych z terenu gminy Świdnica.

Więcej …
 
Młodzież z Niemiec, Ukrainy i Polski na pierwszej w tym roku międzynarodowej wymianie szkolnej w Krzyżowej

Pierwsi goście w Nowym Roku przyjechali do Krzyżowej już 9 stycznia. W wymianie szkolnej polsko-niemiecko-ukraińskiej, która potrwa do 13 stycznia, biorą udział uczniowie ze szkół średnich z Warszawy, Berlina i Melitopola.
Więcej …

galeria

Ksiądz Bolesław Kałuża:
„Tej mszy nie wolno nam zapomnieć”
Projekty letnie
KRZYŻOWA


 
Międzynarodowe Centrum Konferencyjne


 

fundacja "krzyżowa"
dla porozumienia europejskiego
krzyżowa 7, 58-112 grodziszcze
tel: 74 85 00 300
fax: 74 85 00 305