Rekrutacje

Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego, Polskie Towarzystwo Bibliodramy oraz Deutsche Gesellschaft für Bibliodrama zapraszają na polsko-niemieckie, ekumeniczne warsztaty bibliodramatyczne, które odbędą się w Krzyżowej w dniach 13-17 listopada 2018 r.

W nawiązaniu do obchodzonej w tym roku 100. rocznicy wybuchu I Wojny Światowej spotkanie będzie poświęcone zagadnieniu pojednania, które zostanie zgłębione zarówno w części teoretycznej w ramach wykładów, jak i praktycznej podczas sesji bibliodramatycznych.

Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich zainteresowanych tą formą pracy z tekstem biblijnym w grupie oraz tematyką pojednania. Dla nauczycieli warsztaty stanowią możliwość podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych.

We wrześniu rozpocznie się nowy cykl szkoleń „Odwaga do zmian, odwaga do działania", którego organizatorem jest Stowarzyszenie Kreisau-Inititive, a partnerem Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego. Projekt promuje Edukację dla Zrównoważonego Rozwoju (EZN), a w szczególności transformatywne uczenie się w Polsce i w Niemczech.

Jest on skierowany do nauczycieli i multiplikatorów w nieformalnej pracy edukacyjnej z obu krajów, którzy chcą zajmować się pytaniami na temat globalnych wyzwań i uczenia się w czasach globalnej transformacji: w jaki sposób można umożliwić młodym osobom działanie w sposób zrównoważony i jak można ich zainspirować do działania? Jak można przekazywać kompetencje projektowe i jako asystent dydaktyczny inicjować krytyczną refleksję i alternatywne wzorce myślenia? Gdzie mogę znaleźć wsparcie, w dostosowaniu nowo nabytej wiedzy i umiejętności do własnego kontekstu pracy i kto będzie mnie wspierał w tym procesie refleksji i fachowej wymiany?

Zapraszamy na pierwszą edycję polsko-niemieckiej podróży rowerowej w Krzyżowej!

Przez pięć dni będziemy wspólnie i aktywnie odkrywać okolicę Krzyżowej - dolnośląskiej wsi, która jest dziś siedzibą Fundacji "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego. Odkryjemy wielokulturową historię Dolnego Sląska i ruszymy śladami Freyi von Moltke, byłej pani domu w Krzyżowej i członkini ruchu oporu Kręgu z Krzyżowej.


Więcej informacji w dołączonej broszurze!

Broszura: Krzyżowa Rowerem.pdf

|| REKRUTACJA ZAKOŃCZONA ||

Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego zaprasza młode osoby z Polski i Niemiec zainteresowane tematami stosunków polsko-niemieckich, procesem rozszerzenia Unii Europejskiej i historią Bałkanów Zachodnich na drugą edycję seminarium „Pojednanie i pamięć”.

Organizowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Polski, Ambasadę Niemiec w Warszawie oraz Fundację „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego przy wsparciu Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej, projekt zostanie przeprowadzony w dniach 25-31 lipca 2018 r. w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej i we Wrocławiu.

Rekrutacje

resizedIMG1605
metodydramowedabresize
part000001
DSC0792
DSC0118
31143706101554927993414478886645772759405514n
P8240254

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i dowiaduj się pierwszy o nadchodzących wydarzeniach!